Dobré noviny
Miro Žbirka oslávi šesťdesiatku aj na koncerte v Bratislave
SITA
SITA

Miro Žbirka oslávi šesťdesiatku aj na koncerte v Bratislave

Narodeninový koncert slovenského hudobníka bude tento rok jediným jeho vystúpením na Slovensku.

BRATISLAVA 26. júla - Slovenský spevák Miro Žbirka oslávi svoje šesťdesiate narodeniny nielen v Prahe, ale i v Bratislave.

K skôr avizovanému vystúpeniu v pražskej O2 aréne (8. novembra) pridal koncert v hlavnom meste Slovenska, ktorý sa uskutoční v stredu 5. decembra v Slovnaft aréne.

V Bratislave ho budú okrem jeho kapely a symfonického orchestra Capella Istropolitana sprevádzať aj špeciálni hostia, ktorých mená zatiaľ muzikant nezverejnil.

Svoje najväčšie hity predstaví v tradičnom, symfonickom, rockovom aj akustickom prevedení. Jeho decembrový narodeninový koncert bude jediným tohtoročným vystúpením na Slovensku. Lístky na koncert Miro Žbirka - Happy birthday sa už predávajú v sieti Ticketportal v cene od 19 eur.

Miro Žbirka začínal ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev.

Prvý sólový album, ktorý vydal so skupinou Limit, dostal názov Doktor Sen (1980). V roku 1982 sa stal ako prvý interpret zo Slovenska československým Zlatým slávikom.

Od začiatku svojej kariéry absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, zahral si v televíznom muzikáli Neberte nám princeznú (1981) a vydal 14 štúdiových albumov, z ktorých viaceré vyšli aj v angličtine.

Zatiaľ posledným radovým albumom je nahrávka Empatia z roku 2009. Aj ostatné dva roky boli pre Žbirku veľmi úspešné. Mnohé koncerty v rámci jeho Symphonic Tour, s ktorým prešiel slovenské a české mestá, boli rýchlo vypredané.

Za Symphonic Album (2011), na ktorom prezentuje svoje najväčšie hity v symfonických aranžmánoch, získal krátko po uvedení na trh platinovú platňu.

Informácie pochádzajú z webovej stránky facebook.com/MiroZbirka a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?