Dobré noviny
Štyridsiatnik z Dvorníkov si vyzdobil podkrovie marihuanou
SITA
SITA

Štyridsiatnik z Dvorníkov si vyzdobil podkrovie marihuanou

Muž ukrýval v chate takmer šesťdesiat rastlín marihuany, okrem iného uňho našli aj rôzne chemikálie a ukradnutý traktor.

BRATISLAVA 23. júla - Až pätnásť rokov za mrežami hrozí 40-ročnému mužovi z Dvorníkov v okrese Hlohovec, ktorého obvinili z krádeže a z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Ako agentúru SITA informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus, obvinený muž 9. júla vykradol garáž v Dvorníkoch v miestnej časti Borody.

Ukradol malotraktor, fúriky, balíky ipy, pletivo, elektrický lanový zdvihák a rôzne náradie.

Z vedľajšieho skladu si vzal rýchlovarnú kanvicu, varič, kladkový navijak, halogénový reflektor, minerálky a malinovky. Majiteľovi garáže spôsobil krádežou škodu 4040 eur.

Policajti páchateľa vypátrali a 13. júla vykonali prehliadku chaty v katastri obce Dvorníky, časť Posádky. V prízemnej časti našli ukradnutý malotraktor, toluén a rôzne chemikálie.

Okrem ukradnutých vecí ukrýval v podkrovných priestoroch 59 rastlín marihuany. Podľa Hanusa predbežná expertíza preukázala, že zaistená marihuana zodpovedá minimálne 1829 jednorazovým dávkam drogy. Obvinený muž je už vo väzbe a za skutky, z ktorých je obvinený, mu hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Už ste čítali?