Vozičkárku Lili prijali na prestížnu univerzitu v Nórsku. Slováci pred jej odhodlaním skladajú klobúky
Tieto dva roky chcem využiť na to, aby som rástla nielen akademicky, ale aj osobnostne, vysvetlila inšpiratívna dievčina.
„Mala dve možnosti. Sadnúť si na posteľ a plakať, alebo bojovať. Zvolila si tú druhú možnosť. Neleží a nečaká, čo bude, ale zvláda to podľa mňa lepšie, ako by som to zvládal ja, keby som bol v tej situácii,“ vzdal jej hold hrdý otec.
O projekte United World Colleges, ktorý zastrešuje sieť škôl po celom svete, sa Lili dozvedela od bývalých študentov. Uchádzači v ňom najskôr prejdú náročným výberovým konaním a komisia ich potom nominuje na konkrétnu školu. Šikovnej Slovenke sa to podarilo na výbornú a z toho, že jej pridelili práve Nórsko, má obrovskú radosť. Študovať chce predmety zamerané na biológiu, biochémiu a psychológiu.
„Chcem sa naučiť väčšej samostatnosti, spoznať rôzne kultúry a spôsoby života. Tieto dva roky chcem využiť na to, aby som rástla nielen akademicky, ale aj osobnostne. Teším sa na nové priateľstvá, obohacujúce skúsenosti a aj na to, že sa stanem súčasťou tejto medzinárodnej komunity,“ vysvetlila Liliana.