Dobré noviny
Tréner Rostislav Čada vložil do ľadu mincu pre šťastie
SITA
SITA

Tréner Rostislav Čada vložil do ľadu mincu pre šťastie

Hlavný kouč bratislavského Slovana sa teda s podobným zvykom stretol prvýkrát, aj keď pred šiestimi rokmi bol v úvode sezóny súčasťou organizácie belasých.

BRATISLAVA 20. júla - Na konci druhého týždňa spoločných tréningov hokejistov Slovana Bratislava naplnili pri príprave ľadu na hlavnej hracej ploche Slovnaft Arény dlhoročný rituál, ktorý sprevádza belasých už niekoľko dekád.

Tréner Rostislav Čada v spolupráci s ľadárom Jozefom Brezinom vložili v strede klziska do bodu na vhadzovanie mincu pre šťastie.

"Neverím takýmto poverám, ale len kvalitne odvedenej práci a výsledku tejto driny. Musím však priznať, že budem rád, ak nám prinesie šťastie. Význam slova šťastie si predstavujem tak, že všetci hráči budú zdraví a v optimálnej forme, čo by nám pomohlo dosiahnuť želaný výsledok," prezradil 58-ročný kormidelník, ktorý sa do Slovana vrátil po viac ako päťročnej pauze.

V Bratislave totiž trénoval aj v úvode sezóny 2006/2007. Vtedy však mincu do ľadu nezakladal, robil tak ľadár Jozef Brezina. "Túto tradíciu som vymyslel ja a trvá už štyridsať rokov. Vystriedalo sa tu už mnoho trénerov a tento zvyk stále zotrval. Verím, že to prinesie tímu šťastie. Doteraz som mincu do ľadu vkladal ja. S novou érou, ktorou vstup tímu do KHL nepochybne je, sme pristúpili k menšej zmene a do stredu ju vložil tréner," prezradil Jozef Brezina.

Ešte to nezažil

Hlavný kouč Slovana sa teda s podobným zvykom stretol prvýkrát, aj keď pred šiestimi rokmi bol v úvode sezóny súčasťou organizácie belasých.

"Je to pre mňa nová tradícia, ešte som to nikdy nerobil. Ako pragmatik som to zobral ako súčasť svojich pracovných povinností. Vopred som nevedel, ako dlho sa to v Bratislave robí. Dozvedel som sa to až pri samotnom akte," poznamenal Rostislav Čada.

Ten už desať dní pripravuje hráčov na premiéru v prestížnej Kontinentálnej hokejovej (KHL).

Kým na prvom tréningu väčšina hráčov pôsobila ťarbavo, s postupom času hlavný kormidelník pozoruje pokrok. "Pohyby a činnosť hráčov sa každým tréningom zlepšujú. Už dnes je u niektorých hráčov na dostatočnej úrovni," povedal kouč, ktorý zatiaľ nemá k dispozícii Milana Bartoviča a najnovšie ani Libora Hudáčka.

"Bartovič by to mal po svalovom zranení v najbližších dňoch skúsiť na ľade. Hudáček má klasické zranenie z úvodu sezóny. Má zápal šliach na nohe, ktorý mu spôsobili nové korčule. Aj on by sa mal v nasledujúcom týždni objaviť na ľade," informoval Rostislav Čada.

Šatan a Pálffy zatiaľ s otáznikom

V súvislosti so Slovanom Bratislava sa už dlhšie hovorí o možnom posilnení kádra dvojicou skúsených útočníkov - Miroslavom Šatanom a Žigmundom Pálffym.

"Nemám nič nové, nemôžem povedať žiadnu novú správu. Zaoberám sa iba hráčmi, ktorých mám k dispozícii. Tí zatiaľ pracujú veľmi dobre," poznamenal tréner belasých, ktorý by spomenuté duo rád privítal v hráčskej kabíne.

"Samozrejme, mám predstavu, ako by som skladal útoky v prípade prítomnosti Šatana s Pálffym. Ide o skúsených hráčov. Vieme, čo od nich môžeme očakávať a vieme, kde by mali hrať," povedal na začiatku prípravy na ľade Rostislav Čada.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…