Dobré noviny
Brazília mešká s prípravou šampionátu, zasahlia vláda
SITA
SITA

Brazília mešká s prípravou šampionátu, zasahlia vláda

Brazílska federálna vláda prispela k zvýšeniu tempa príprav majstrovstiev sveta 2014 vo futbale.

RIO DE JANEIRO 19. júla - Brazílčania sú napriek meškaniu prác na infraštruktúre optimistami ohľadom príprav futbalových majstrovstiev sveta 2014.

Všetko vraj majú pod kontrolou. "Som veľký optimista. Všetko je pod kontrolou a som si istý, že usporiadame fantastický šampionát," povedal výkonný riaditeľ organizačného výboru Ricardo Trade a priblížil tempo príprav: "Sledujeme postup prác 24 hodín denne. Môžem vás ubezpečiť, že štadióny budú hotové včas."

Juhoamerická krajina je už dlhší čas pod drobnohľadom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), medzi oboma stranami to neraz zaiskrilo. Naposledy v máji, keď vyšla oficiálna správa uvádzajúca, že 40 percent projektov súvisiacich s MS sa ešte ani nezačalo realizovať.

"Teraz máme iné priority. Kontrolujeme práce na štadiónoch. Otázka už viac neznie, či štadióny budú hotové podľa plánu. Momentálne riešime operatívne záležitosti, ako je doprava na štadióny, kde budú ubytovaní funkcionári a novinári a podobne," uviedol Trade a vyzdvihol najmä silnejšiu účasť federálnej vlády na riešení problémov:

"Vláda s nami teraz užšie spolupracuje, čo je rozhodujúce najmä pri financovaní projektov. Naša každodenná komunikácia sa rapídne zlepšila."

Už ste čítali?