Dobré noviny
Pas pre dieťa vybavíte v rozšírených stránkových hodinách
Dobré noviny
Dobré noviny

Pas pre dieťa vybavíte v rozšírených stránkových hodinách

Prezident Policajného zboru vydal pokyn na rozšírenie stránkových hodín na všetkých oddeleniach dokladov odborov poriadkovej polície.

BRATISLAVA 29. mája - Polícia vychádza v ústrety rodičom s malými deťmi a snaží sa šetriť ich čas. V týchto dňoch sme zaznamenali zvýšený záujem rodičov o vydanie cestovných dokladov pre deti mladšie ako 5 rokov. Od 1. júna do 30. júna tohto roka bude možné podať žiadosť o vydanie cestovného dokladu každý piatok od 12.00 do 18.00 hodiny. Takže okrem bežných stránkových hodín budú môcť rodičia vybaviť cestovný pas pre svoje dieťa do 15 rokov aj každý piatok. V tomto čase pracovníci nebudú vybavovať iné stránky. Rodičia samozrejme môžu využiť aj bežné stránkové dni.

Na niektorých oddeleniach pripravili pracovníci detský kútik, aby zamestnali deti počas čakania na vybavenie. Na niektorých ďalších oddeleniach detské kútiky pribudnú v najbližších dňoch. V niektorých krajoch sme už stránkové dni rozšírili aj v utorky, od 12.00 do 15.00 hodiny, a to len pre rodičov s deťmi do 5 rokov.

„Ak to bude potrebné, prijmeme ďalšie opatrenia, aby boli rodičia s malými deťmi v čo najkratšom čase vybavení,“ uviedol prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Od 26. júna tohto roka vstupuje do platnosti nariadenie Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Každý občan Slovenskej republiky bude musieť mať vlastný cestovný doklad. V praxi to znamená, že príslušné útvary Policajného zboru už od 26. júna tohto roka nebudú vykonávať zápisy detí mladších ako 5 rokov do cestovného dokladu rodiča.

Odporúčame zistiť si pred cestou podrobnosti o platnosti cestovného dokladu v iných krajinách priamo na príslušnom zastupiteľskom úrade krajiny, do ktorej občan cestuje.

Podrobnosti o vybavovaní cestovných dokladov nájdete na stránke ministerstva vnútra a polície http://www.minv.sk/?cestovne-pasy.

Portál Dobré noviny informovala riaditeľka odboru komunikácie a prevencie Policajného zboru Jana Pôbišová.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…