Dobré noviny
Mala 21, keď sa vydala za 45-ročného. Gizke Oňovej dal odvahu odísť od žiarlivca Juraj, s ktorým je dodnes
Simona Gálová
Simona Gálová

Mala 21, keď sa vydala za 45-ročného. Gizke Oňovej dal odvahu odísť od žiarlivca Juraj, s ktorým je dodnes

Gizka Oňová s manželom Jurajom
Gizka Oňová s manželom Jurajom — Foto: Archív Gizky Oňovej; Reprofoto YouTube - Televízia Markíza

Jurajova podpora mi dodala krídla, povedala Gizka Oňová.

Jej slávna veta „Idem, riešim“ zľudovela a jej rady si k srdcu zobrali ľudia z rôznych generácií. Gizka Oňová, bývalá televízna svokra, v relácii nemala nikdy vopred napísaný scenár. S rodinami a pármi sa delila o skúsenosti, ktoré zažila na vlastnej koži. Sama prežila roky v nefunkčnom vzťahu s mužom, ktorý bol od nej o 24 rokov starší a podľa jej vlastný slov bol netrpezlivý, hlučný a veľmi žiarlivý. S dvomi deťmi odišla od manžela až vďaka Jurajovi Oňovi, s ktorým je dnes už viac ako 44 rokov. Práve on jej dal odvahu zobrať svoj život do vlastných rúk.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/TeleviziaMarkiza/photos/bc.AbpeBx8fz0-unymZC3SM8XnCk3BC4JLwTtDhi5UQfhBk_YJPe83cEOy6pBBRHUcJrWZUv2nwJhcEIQoJ27hqjEj8R_EP_oUGIVMlg4gCSaUMGXkeGX5jxl_Y957N0CWTMe-I4K8H0h3S-SlYpWDKG7VJ/637314596310057/?opaqueCursor=Abr_V2ITVG5b3HQL_IaFj_PKsbupwaXiVYa3NSbQj7DTZpTTGnlNny97sz_yn60nQUP_YLQ7ebxMJekocGkyx64pDWTS_yBrr5y6XCyFELFPrcl21Ic86y2daI8FFiLa9FqEde2B4F1Bu_lrlvmxkRaaQgIB8wGtnm8p6B1e5EXxsAcZvxwRkJVGDJG-3eA3WnNpgsqj7eMGxvizdPeZv-UEhy4S2uwURst0uN-Wey8l20iy4o5K9b8QH26Nq_RkKrdxEscwqiQt9lXEjWdy2NH-M4BsuybkdiBlsttEHAvdGS3HazGKjEQsofvwU0hcEjjZETKtDbfcPQKNQt2kLC-6m9ytm1hie5QAwvLPtVwfkbunYHR1h5S3jNq1ksaOCOtuPoKRr-g4oRFhqGkPFsXt3FWygf7h3YKaTNJ3tajZ9CXLrJfyB2D-OiwKF9DGkT285ZPFqGFyMT9HGlKZQNJGXu9dJg1Q2QX-W0XjjA-tBb9ratX0dNYeu63BdtU_-trKiWSQkUOhmYUDuzvy9Um3Nah7F93MhR0-SikeOjSWZzI9JjvqhPysvVzxOQ7xnbQtKhHx9ESTp3MIu2C2e7mUoK2EYqswB5d0Jd-hoBA42IKBJtgnP7Bh1cDWf-OTbZioZ_QjF27wclUMleXqlwWrxRgh8OrlFGAhFH_sz7ROaQ

Zaspávala s kapelou za dverami

Gizela Orbánová sa narodila v prvý decembrový deň 1948 do rodiny vášnivého amatérskeho hudobníka Silvestra Orbána. Otec bol harmonikárom s vlastnou kapelou, ktorú Gizka už odmalička obdivovala. Kapela sa vždy stretávala u nich doma najmä večer, keď deti už ležali v posteli.

Gizka Oňová
Gizka Oňová Foto: Archív GO

„Tichučko som si v posteli pospevovala a po čase som ovládala skoro každú pesničku, ktorú hrali. A tých bolo neúrekom, samé hity: Škoda lásky, La Paloma, Twist Again, ale aj ľudové piesne či operetné melódie. Toto všetko som doslova hltala - tam bol položený základ môjho celoživotného širokého repertoáru,“ spomínala pre MY Turiec Gizka. Práve za sprievodu svojho otca absolvovala prvé vystúpenia a spevácke súťaže, kde všetci uvideli jej talent. Aj preto sa rozhodla študovať spev na konzervatóriu. Práve tam spoznala svojho prvého manžela.

Prvá svadba z obdivu

Mala len 21 rokov, keď stála pred oltárom s o 24 rokov starším Ľubomírom, ktorého prezývali Harry. Gizka bola jeho bývalou študentkou a treťou manželkou. „Bola som mladá a zamilovaná. Darmo mi blízki a priatelia vraveli, že to nedopadne dobre,“ hovorila v rozhovore pre Šarm Gizka, ktorá mala s manželom dve deti.

Gizka Oňová.
Gizka Oňová. Foto: Archív GO

So sobášom nesúhlasili aj jej rodičia, no nedokázali ju prehovoriť. Až po troch či štyroch rokoch pochopila, že manželstvo nebolo správnym rozhodnutím. Neskôr si uvedomila, že sa nevydala z lásky, ale skôr z obdivu.

Mama o tom nechcela počuť

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…