Dobré noviny
Niekedy nemá ani 50 eur, garáž jej platí brat. Jana Kirschner nedostatok peňazí považuje za výhodu
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Niekedy nemá ani 50 eur, garáž jej platí brat. Jana Kirschner nedostatok peňazí považuje za výhodu

— Foto: TASR

Obľúbená speváčka sa nehanbí otvorene hovoriť ani o svojej finančnej situácii.

„Mojou najväčšou výhrou bolo, že ten úplne prvý album, ktorý som nahrala, bol neúspech, a to si myslím, že mi veľmi pomohlo,“ priznala pred rokmi v relácii Throwback Thursday speváčka Jana Kirschner, ktorej príbeh miestami pripomína hollywoodsky film. Začínala v súťaži miss a dnes patrí k speváčkam, ktorej skladby oceňujú nielen davy fanúšikov ale aj mnohí hudobní kritici. Všetky zásluhy však pripisuje momentom, kedy sa jej míňajú aj posledné úspory.

Na účte mala nulu

Aj keď už v úvode kariéry dostávala jedno ocenenie za druhým, peniaze sa minuli a na účte jej zasvietila nula. „Ja som potom napísala Pokoj v duši a bola som fakt na dne, vrátila som sa domov, nemala som na účte vôbec nič, dokonca som si už nemohla dovoliť ísť ani do Chorvátska,“ opisovala nepríjemnú životnú skúsenosť.

O svojej finančnej situácii nemlčí ani dnes a ako otvorene priznala v podcaste Lužifčák, niekedy nemá úspory navyše a musí sa obracať. „Môj brat mi platí prenájom za garáž na auto, ktoré mám už 20 rokov. A on mi vždy píše, aby som mu poslala päťdesiatku, na čo mu niekedy odpoviem, že nemám. Pohotovo mi odvetí, že ako je to možné, veď som 30 rokov speváčka,“ prezrádza s tým, že práve takéto obdobia bez peňazí miluje a pre umelca sú obrovskou výhodou.

Keď máte veľa, spohodlniete

Ak nemáš peniaze, tak si hladný, hľadáš a inšpiruje ťa to. Musíš chodiť mestskou hromadnou dopravou, lebo nemáš na taxíky a vďaka tomu vnímaš ľudí okolo seba. Keď máš veľa, tak ako keby si zrazu nemal nohy a spohodlnieš,“ dodala Jana.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Kirschner (@janakirschner_official)

Podľa jej slov si práve toto veľa umelcov neuvedomuje. „Mnoho spevákov, ktorí majú veľa peňazí a sú na tom veľmi dobre po finančnej stránke, nemajú o čom spievať,“ poodhalila na záver smutnú realitu.

Už ste čítali?