Dobré noviny
Na narodeniny bol sám a ľudia ho obchádzali. Mužovi bez domova daroval holič neskutočnú premenu
Simona Gálová
Simona Gálová

Na narodeniny bol sám a ľudia ho obchádzali. Mužovi bez domova daroval holič neskutočnú premenu

Holič Murilo s Marcosom.
Holič Murilo s Marcosom. — Foto: Instagram -  @murilogalindo

Holič mu dal ten najväčší dar zo všetkých – dar dôstojnosti, lásky a spolupatričnosti.

Ak sa vám zdá, že s ľudskosťou to ide dole vodou, verte, že denne sa po celom svete odohrávajú drobné gestá láskavosti. Jeden z nich sa udial v rušných uliciach Brazílie, kde mal Marcos, muž bez domova, len jedno narodeninové želanie – kúsok koláča a spoločnosť, aby nebol sám. Netušil, že život mu do cesty pošle holiča Murila, ktorý sa stane jeho anjelom na zemi.

Holič Murilo v objatí s Marcosom.
Holič Murilo v objatí s Marcosom. Foto: Instagram -  @murilogalindo

Ako uviedol holič Murilo Galindo na sociálnych sieťach, Marcosa videl často sedávať na rohu ulice, kde mal holičstvo. Prihovoril sa mu práve v deň, keď mal narodeniny. „Vy máte dnes sviatok? Urobíme vám premenu?“ spýtal sa muža na ulici holič, ktorý mu sľúbil, že mu ostrihá vlasy, oholí a večer ho zoberie na spoločnú večeru. „Len málo božích ľudí sa ku mne zachovalo takto dobre,“ priznal pán Marcos, ktorý neskrýval dojatie.

Holič skutočne muža z ulice ostrihal, oholil, dal mu aj nové oblečenie a zrazu pred ním stál úplne nový človek. A ako sľúbil, večer ho zobral do reštaurácie, kde si Marcos doprial vysnívanú kúsok koláča. „Ďakujem ti, Bože. Už mesiac snívam o čokoládovej torte,“ odkázal s úsmevom na perách Marcos, ktorému dal holič Murilo ten najväčší dar zo všetkých – dar dôstojnosti, lásky a spolupatričnosti.

Pozrite sa na jeho neuveriteľnú premenu:

Už ste čítali?