Dobré noviny
Linduška sníva o náušničkách, jej rodičia o tom, že bude počuť. Na operáciu pre ňu však sporia len ťažko
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Linduška sníva o náušničkách, jej rodičia o tom, že bude počuť. Na operáciu pre ňu však sporia len ťažko

— Foto: Donio.sk , Uško pre Lindušku

Od momentu, ako sme sa dozvedeli jej diagnózu, sa náš život zmenil. Po ničom sme netúžili viac, len ako by sme jej vedeli pomôcť, hovorí mamička Monika.

„Vieme, že sú aj horšie životné príbehy, ale Linduška je náš príbeh a naše dievčatko a kým máme nádej, tak do vtedy budeme bojovať, aby sme jej zabezpečili plnohodnotný život, aký si zaslúži," hovorí mamička malej Lindušky, ktorá sníva o jedinom - o náušničkách, ktoré majú všetky jej spolužiačky, len ona nie. Narodila sa totiž bez uška, čo jej do života prináša množstvo komplikácií, vrátane nevyvinutého sluchu. Lepší život jej môže zabezpečiť operácia, na ktorú však rodina sporí len ťažko.

Diagnóza im zmenila život

„Linda bola naše vytúžené dieťatko, na ktoré sme sa veľmi tešili, boli sme nekonečne šťastní rodičia, keď sa narodila. Už som sa nevedela dočkať, kedy ju konečne uvidím a budem držať v náručí. Keď mi ju na druhý deň doniesli, dozvedela som sa, že má nevyvinuté uško. Bol to pre nás šok, lebo sme to nečakali," opisuje mamička Monika momenty, kedy sa v nej miesili pocity nekonečného šťastia aj smútku.

Po vyšetreniach sa ukázalo, že dievčatko má porušený vnútorný zvukovod a ten vonkajší je deformovaný. „Od momentu, ako sme sa dozvedeli jej diagnózu, sa náš život zmenil. Po ničom sme netúžili viac, len ako by sme jej vedeli pomôcť," dodáva Monika s tým, že každý rodič by chcel, aby jeho dieťa počulo a malo sluch ako ostatné deti.

Foto: Donio.sk, Uško pre Lindušku

Sníva o jedinom

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?