Dobré noviny
Zuzana Štefečeková je s londýnskou strelnicou spokojná
SITA
SITA

Zuzana Štefečeková je s londýnskou strelnicou spokojná

Obhajkyni striebra v trape z Pekingu 2008 sa nepáči počasie v britskej metropole.

LONDÝN 18. júla - Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Štefečeková sa momentálne pripravuje v dejisku londýnskej olympiády na obhajobu striebra v trape z Pekingu 2008.

Dvadsaťosemročná zverenka trénera Branislava Slamku v utorok absolvovala prvý tréning na strelnici, ktorá sa nachádza v Kasárňach kráľovského delostrelectva (Royal Artillery Barracks).

"Myslím si, že strelnica je pekná, hoci nie je v prírode ako napríklad v Lonate. Aj tak sa mi však páči na rozdiel od počasia," uviedla pre ONS (Olympic News Service) Štefečeková, ktorá sa vyjadrila aj na tému londýnskeho počasia.

"Keď som tu bola v apríli na Svetovom pohári, pršalo po celý čas. Vtedy som si povedala, že by som nemohla stráviť v Londýne dva mesiace, pretože by som sa cítila sklesnuto. Iba pršalo a dosť fúkal vietor. Počas toho týždňa som slnko videla len na tri - štyri hodiny, preto som bola rada, keď som sa vrátila na Slovensko a mohla si vychutnať slnečné lúče. Ani teraz tu nie je pekné počasie, ale je aspoň lepšie ako v apríli."

Zuzana Štefečeková je jednou z medailových nádejí slovenskej výpravy na OH 2012. V olympijskej sezóne však členka SŠŠR MV SR zatiaľ čaká na prvé pódiové umiestnenie. Najbližšie k nemu bola práve na londýnskom teste v rámci SP, kde skončila štvrtá.

"Tento rok som nebola dostatočne psychicky silná, aby som si vybojovala nejaké medailové umeistnenia. Na OH si však želám postup do finále. Keď sa tam dostanem, bude to pre mňa ako víťazstvo. Ak sa podarí niečo viac, bude to len bonus," dodala nitrianska rodáčka.

Už ste čítali?