Dobré noviny
Cestujúci na východe Slovenska si polepšia: Od marca sa zlepšia prípoje na IC vlaky z Kysaku
TASR
TASR

Cestujúci na východe Slovenska si polepšia: Od marca sa zlepšia prípoje na IC vlaky z Kysaku

— Foto: Facebook, ZSSK.sk

Prvá pravidelná zmena cestovného poriadku železníc vstúpi do platnosti v nedeľu 3. marca.

Slovenské železnice upozorňujú na niekoľko zmien v cestovnom poriadku od marca. Týkajú sa zabezpečenia prípojov z Kysaku na vlaky InterCity (IC), ale aj zmien pri výluke do Viedne či spustenia ďalšej fázy elektrifikácie v úseku Bánovce nad Ondavou - Humenné. Informoval o tom hovorca železníc Dominik Drevický.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=819231943579775&set=a.644880844348220

„Prvá pravidelná zmena cestovného poriadku železníc vstúpi do platnosti v nedeľu 3. marca. Pre obyvateľov Prešova a okolia prinesie výrazné zlepšenie prípojov na vlaky IC. Osobné vlaky na linke Košice - Prešov budú zabezpečovať v stanici Kysak počas dňa prípoje na všetky IC vlaky,“ priblížil Drevický s tým, že na prestup z IC vlaku na osobný vlak do Prešova budú mať cestujúci štyri minúty, v opačnom smere päť minút.

Železničný dopravca upozornil aj na rekonštrukciu a elektrifikáciu trate v úseku medzi bratislavskou Devínskou Novou Vsou a rakúskym Marcheggom. Pre výlukové práce nebudú od 4. marca premávať medzištátne vlaky REX v úseku Bratislava hl. st. - Marchegg - Wien Hbf. Do Marcheggu bude premávať náhradná autobusová doprava.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=799470072222629&set=pb.100064789298160.-2207520000&type=3

Drevický spresnil, že alternatívou cestovania do Viedne bude linka REX z bratislavskej Petržalky cez Kittsee do Viedne. „Medzi hlavnou a petržalskou stanicou môžu cestujúci s cestovným lístkom do/z Rakúska využiť linku mestskej hromadnej dopravy číslo 93 a N 93. Pri prípadnej kontrole lístkov revízorom stačí predložiť cestovný doklad na vlak,“ doplnil Drevický.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?