Dobré noviny
V opojení bol preč z domu aj štyri dni. Vlada Černého uzemnila až manželka Iveta, ktorá nie je generál
Simona Gálová
Simona Gálová

V opojení bol preč z domu aj štyri dni. Vlada Černého uzemnila až manželka Iveta, ktorá nie je generál

Vlado Černý s manželkou Ivetou.
Vlado Černý s manželkou Ivetou. — Foto: Reprofoto TA3 - Portrét Vlada Černého; Profimedia

Viem si naložiť na hlavu, ja som bol tým zloduchom, priznal herec.

Bol bohémom a búrlivákom, ktorý miloval baby, alkohol a žúry. Obľúbeného herca Vlada Černého obsadzujú do úloh záporákov, pritom za jeho pohľadom a charizmou sa toho skrýva oveľa viac. V živote sa musel popasovať s bratom, ktorý bol závislý od heroínu, s tým, keď jeho synovi diagnostikovali rakovinu a nakoniec sa musel vzoprieť aj vlastnej závislosti. Večného bohéma zmenila žena, ktorú stretol na kúpalisku.

Foto: TASR

Talentovaní rebeli

Jeho príbeh začal na Kúpeľnej ulici v hlavnom meste, kde sa oňho starali najmä starí rodičia. Vlado odmalička miloval herectvo a šport rovnako ako jeho otec, ktorý bol významným olympionikom v päťboji. Mladý Vlado Černý sa síce tiež začal venovať päťboju, no oveľa väčší vplyv mala naňho babička. Bola totiž ochotníčkou, ktorá ho nútila recitovať.

Foto: Reprofoto TA3 - Portrét Vlada Černého

Mal len 11 rokov, keď získal rolu vo filme Jánošík a v tom čase prežil aj ďalší významný moment. Jeho otec sa druhýkrát oženil a do rodiny pribudol brat Juraj. „Bola to skôr žiarlivosť na situáciu. Dovtedy som bol rozmaznané dieťa, robil som si, čo som chcel. Keď prišiel Ďuro, mal som desať rokov. Vnímal som, že je tu ktosi nový, o koho sa treba starať. Neskôr som sa s ním už stále hral. Odmalička som mu ukazoval, ako sa búcha na bicie – na hrnce,“ spomínal pre Nový Čas na brata, ktorý sa stal talentovaným bubeníkom.

Bratov spájala nielen láska k hudbe a umeniu, ale aj rebelstvo. Keď Vlado Černý ako tínedžer vyriešil dilemu, či sa v živote stane vrcholovým športovcom alebo hercom, rozhodol sa ísť už ako známy detský herec na Vysokú školu múzických umení.

Foto: Reprofoto TA3 - Portrét Vlada Černého

Jeden brat žúry, druhý drogy

Z tej ho však na čas vyhodili, pretože nechodil do školy pre natáčanie filmu, o ktorom nikomu nepovedal. Aj keď ho zobrali naspäť, priznal, že jeho mladosť bola o babách, alkohole a nikdy nekončiacich žúroch. Kým on zostal len pri alkohole, jeho brat Juraj v čase najväčšej slávy s Tublatankou siahol po heroíne.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?