Dobré noviny
Prežil s ňou najkrajšie obdobie života, no ich rodinu poznačila tragédia. Skrúcanému dalo silu odpustenie
Simona Gálová
Simona Gálová

Prežil s ňou najkrajšie obdobie života, no ich rodinu poznačila tragédia. Skrúcanému dalo silu odpustenie

Štefan Skrúcaný s bývalou manželkou Zuzanou Tlučkovou. Reprofoto TV JOJ - Spoveď
Štefan Skrúcaný s bývalou manželkou Zuzanou Tlučkovou. Reprofoto TV JOJ - Spoveď — Foto: TASR - Štefan Puškáš; Reprofoto TV JOJ - Spoveď

V tom čase som mal pocit, že ja už nemôžem nikdy vyjsť na obrazovky alebo na javiská, priznal herec.

„Nevieme, koho práve vidíme naposledy.“  To boli slová, ktoré na pohrebe Stana Radiča povedal jeden z jeho najbližších priateľov Štefan Skrúcaný. Humorista, ktorý celý život zabáva Slovensko, v súkromí veľakrát nemal dôvod na úsmev. Hovoril, že smrť sa k nemu niekoľkokrát priblížila až priveľmi. Dýchala mu na krk. S odchodom blízkej osoby sa podľa jeho slov zmieriť časom dá, no už ťažšie sa dokáže pozrieť do očí smrti, ktorú sám zavinil. V tých najťažších chvíľach si Štefan Skrúcaný myslel, že bude musieť odísť preč, no tí najbližší ho presvedčili, že sa oplatí zabojovať a postaviť sa ku všetkému čelom.

Foto: TASR

Smrť mu zobrala najbližších

Štefan Skrúcaný bol pre svojich rodičov vymodleným dieťaťom, ktoré od detstva malo nepopierateľný talent. Vedel spievať, tancovať a na javisku medzi ochotníkmi sa cítil ako doma. Na Vysokej škole múzických umení v Bratislave nakoniec spoznal ľudí s rovnakým pobláznením a tí výrazne ovplyvnili jeho život.

„Ja som mal to šťastie, že keď som prišiel na Vysokú školu múzických umení, študoval na nej človek Lany Jánošov a rozhodol sa po prvýkrát, priam revolučne, spraviť ako svoje absolventské predstavenie zábavný program. Dovtedy to bolo nemysliteľné,“ spomínal v relácii Spoveď Štefan, ktorý spravil zábavný program spolu s Mirom Nogom, Jankom Kronerom aj Paľom Juráňom, ktorý sa stal Štefanovým najbližším priateľom.

Štefan Skrúcaný s bývalou manželkou Zuzanou Tlučkovou.
Štefan Skrúcaný s bývalou manželkou Zuzanou Tlučkovou. Reprofoto TV JOJ - Spoveď

Myslel si, že je 1. apríl

Začali spolu tvoriť satiru, no keď stúpali na vrchol svojich tvorivých síl, prišla rana, ktorú nikto nečakal. „Tá smrť sa niekoľkokrát v živote ku mne veľmi, veľmi, veľmi priblížila a zobrala mi najbližších spolupracovníkov, najbližších kamarátov,“ spomínal herec na deň, keď sa jeho najlepší kamarát utopil. Mal len 29 rokov a Štefan Skrúcaný si myslel, že si niekto robí žarty.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 4

Už ste čítali?