Dobré noviny
Pekná sumička, ktorú ste neočakávali. Urobte jednu vec a 67 eur bude vašich
Pavol Hirka, TASR
Pavol Hirka, TASR

Pekná sumička, ktorú ste neočakávali. Urobte jednu vec a 67 eur bude vašich

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: pixabay.com/2204574,

Čo prichystalo ministerstvo práce?

Pokiaľ ste ešte nedovŕšili vek 30 rokov a nemáte zamestnanie, zbystrite pozornosť. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR totiž ponúka možnosť, ktorá má za cieľ pomôcť vám uplatniť sa na trhu práce a k tomu dostanete aj 67 eur. Stačí, ak splníte jednu podmienku.

Cieľ projektu

Ako pripomína rezort, nezamestnaní ľudia mladší ako 30 rokov sa na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny môžu zapojiť do národného projektu Individualizovaný a komplexný prístup so zameraním na poradenské činnosti / Poradenstvom k zamestnaniu. „Cieľom národného projektu je pomôcť znevýhodneným mladým ľuďom bez práce zvýšiť ich konkurencieschopnosť a nájsť si pracovné uplatnenie,“ píše ministerstvo na sociálnych sieťach.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/mpsvrsr/posts/pfbid0xMebC27o6GivCXfkYKLzJz8wVho66ipnq1myTz7sHjqsrMBpB5aGipzx6sYfNeE3l

Účastníci projektu sa v priebehu poradenských stretnutí zamerajú na vytvorenie individuálneho plánu, ktorý im pomôže lepšie sa uplatniť na trhu práce. Počas stretnutí majú nadobudnúť aj zručnosti a praktické skúsenosti, ktoré zvýšia ich šance na uplatnenie.

Kedy dostanete 67 eur?

„Na každom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny sú k dispozícií kvalifikovaní odborníci, ktorí budú s účastníkmi projektu nacvičovať napríklad aj pracovný pohovor či prípravu kvalitného životopisu. Zohľadňujeme aj životnú situáciu mladých uchádzačov o zamestnanie a ak sa budú aktívne zúčastňovať poradenského procesu, poskytneme im príspevok na cestovné a stravné,“ vraví generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Peter Ormandy.

Počas siedmich až desiatich poradenských stretnutí sa účastníci zamerajú na vytvorenie individuálneho plánu. Maximálna výška finančného príspevku pre jedného účastníka projektu je 67 eur za predpokladu účasti na všetkých desiatich poradenských stretnutiach.

Už ste čítali?