Všetky tri Slovenky si v Carlsbade zahrajú štvrťfinále

Slovenské tenistky Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Janette Husárová postúpili na turnaji v americkom Carlsbade do štvrťfinále štvorhry.

CARLSBAD 18. júla - Všetky tri slovenské tenistky postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA Mercury Insurance Open na tvrdom povrchu v kalifornskom Carlsbade (Premier, dotácia 740 000 USD).

Čisto slovenský pár Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová pripravujúci sa na olympijské hry v Londýne zdolal v utorňajšom stretnutí prvého kola rovnako nenasadenú lotyšsko-americkú dvojicu Liga Dekmeijerová, Varvara Lepčenková za 79 minút 3:6, 6:3, 10:5 v zápasovom tajbrejku.

Na štvrťfinálové súperky si budú musieť víťazky počkať do stredy, zápas Alexa Glatchová, Melanie Oudinová (USA) - Vania Kingová, Naďa Petrovová (USA/Rus.-2) preložili organizátori z utorka na nasledujúci deň.

Tretia slovenská zástupkyňa v deblovej súťaži Janette Husárová sa s Britkou Heather Watsonovou za 84 minút postarala o vyradenie štvrtého nasadeného juhoafricko-českého páru Natalie Grandinová, Vladimíra Uhlířová 6:4, 7:5. V štvrťfinále si zmerajú sily s taiwansko-thajskou dvojicou Čchang Kchaj-čchen, Noppawan Lertcheewakarnová.

Za postup z prvého kola je v Carlsbade 120 bodov do deblového rebríčka a spoločný šek na 4325 dolárov.

Dominika Cibulková má šancu uspieť aj v singlovej súťaži, v 1. kole mala voľný žreb, v druhom sa proti nej postaví Novozélanďanka Marina Erakovicová. Daniela Hantuchová v prvom kole nestačila na Urszulou Radwanskú.

Štvorhra - 1. kolo:

Janette Husárova, Heather Watsonová (SR/V. Brit) - Natalie Grandinová, Vladimíra Uhlířová (JAR/ČR-4) 6:4, 7:5 za 84 minút

Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová (SR) - Liga Dekmeijerová, Varvara Lepčenková (Lot./USA) 3:6, 6:3, 10:5 v zápasovom tajbrejku za 79 minút

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška