Všetky tri Slovenky si v Carlsbade zahrajú štvrťfinále

Slovenské tenistky Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Janette Husárová postúpili na turnaji v americkom Carlsbade do štvrťfinále štvorhry.

CARLSBAD 18. júla - Všetky tri slovenské tenistky postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA Mercury Insurance Open na tvrdom povrchu v kalifornskom Carlsbade (Premier, dotácia 740 000 USD).

Čisto slovenský pár Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová pripravujúci sa na olympijské hry v Londýne zdolal v utorňajšom stretnutí prvého kola rovnako nenasadenú lotyšsko-americkú dvojicu Liga Dekmeijerová, Varvara Lepčenková za 79 minút 3:6, 6:3, 10:5 v zápasovom tajbrejku.

Na štvrťfinálové súperky si budú musieť víťazky počkať do stredy, zápas Alexa Glatchová, Melanie Oudinová (USA) - Vania Kingová, Naďa Petrovová (USA/Rus.-2) preložili organizátori z utorka na nasledujúci deň.

Tretia slovenská zástupkyňa v deblovej súťaži Janette Husárová sa s Britkou Heather Watsonovou za 84 minút postarala o vyradenie štvrtého nasadeného juhoafricko-českého páru Natalie Grandinová, Vladimíra Uhlířová 6:4, 7:5. V štvrťfinále si zmerajú sily s taiwansko-thajskou dvojicou Čchang Kchaj-čchen, Noppawan Lertcheewakarnová.

Za postup z prvého kola je v Carlsbade 120 bodov do deblového rebríčka a spoločný šek na 4325 dolárov.

Dominika Cibulková má šancu uspieť aj v singlovej súťaži, v 1. kole mala voľný žreb, v druhom sa proti nej postaví Novozélanďanka Marina Erakovicová. Daniela Hantuchová v prvom kole nestačila na Urszulou Radwanskú.

Štvorhra - 1. kolo:

Janette Husárova, Heather Watsonová (SR/V. Brit) - Natalie Grandinová, Vladimíra Uhlířová (JAR/ČR-4) 6:4, 7:5 za 84 minút

Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová (SR) - Liga Dekmeijerová, Varvara Lepčenková (Lot./USA) 3:6, 6:3, 10:5 v zápasovom tajbrejku za 79 minút