Dobré noviny
Na tohtoročných majstrovstvách Európy predali všetky lístky
SITA
SITA

Na tohtoročných majstrovstvách Európy predali všetky lístky

Zápasy vo fanúšikovských zónach daných krajín počas ME 2012 videlo dovedna 7 miliónov ľudí, ME 2008 sledovalo 4,2 milióna priaznivcov.

VARŠAVA 17. júla - Európska futbalová únia (UEFA) v utorok informovala, že výnosy z majstrovstiev Európy v Poľsku a na Ukrajine boli vyššie ako na kontinentálnom šampionáte v Rakúsku a Švajčiarsku pred štyrmi rokmi.

"Štadióny navštívilo 1,44 milióna fanúšikov a predali sme všetky vstupenky. Je to po prvý raz, čo sa nám podarilo vypredať lístky. Najvyššia návštevnosť bola na kyjevskom zápase medzi Švédskom a Anglicko, zápas videlo naživo 64 640 priaznivcov. Vo Varšave na otváracom dueli medzi Poľskom a Gréckom bolo prítomných 59 070 divákov. Priemerná návštevnosť bola 46 450 fanúšikov," povedal prevádzkový riaditeľ UEFA Martin Kallen.

Okrem fanúšikov, ktorí boli priamo na niektorom z ôsmich štadiónov ME, videlo zápasy vo fanúšikovských zónach daných krajín dovedna 7 miliónov ľudí, oproti 4,2 milióna z ME 2008. Celkové výnosy z tohtoročných ME mali výšku 1,383 miliardy eur, pred štyrmi rokmi to bolo 1,351 miliardy. Profit z televíznych práv predstavoval sumu 815 miliónov eur

Už ste čítali?