Dobré noviny
FOTO: Na Slovensko doplávala prvá morská panna. Mária verí, že v ľuďoch vzbudí radosť z maličkostí
Romana Mináriková
Romana Mináriková

FOTO: Na Slovensko doplávala prvá morská panna. Mária verí, že v ľuďoch vzbudí radosť z maličkostí

Perla Mareena
Perla Mareena — Foto: Instagram/perla.mareena

Keďže v našich končinách nemáme more, má to tu morská panna poriadne ťažké.

Láska k vode a podmorskému svetu ju ovplyvnila natoľko, že sa jedného dňa premenila na morskú pannu. Hoci v našich končinách toto netradičné povolanie nemá obdobu, vo svete je ich mnoho. Práve zo zahraničia si Mária nápad s profesionálnou morskou vílou priniesla. Dnes verí, že svojimi vystúpeniami v ľuďoch opäť prebudí radosť z maličkostí.

Perla Mareena

„V roku 2015 som zistila, že morské víly naozaj existujú. A od toho momentu som tvrdo pracovala, získavala som informácie, aby som sa jednou z nich mohla stať,“ zaspomínala si na zlomový moment Mária na svojom webe. Hoci ju v netradičnom nápade rodina ani manžel najskôr nepodporili, ona aj napriek tomu odišla zo svojej pozície letušky, zadovážila si silikónový chvost a začala vystupovať pod menom Perla Mareena.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=550250843777938&set=pb.100063790823947.-2207520000.&type=3

Keďže v našich končinách nemáme more, má to tu poriadne ťažké. „Počas jedného vystúpenia ma začali animátori kropiť vodou, aby som nevyschla. Najsmiešnejšie však bolo, keď niekto prišiel so soľničkou a začal ma soliť, aby som sa cítila ako v mori,“ poodhalila jeden z vtipných momentov.

Je tu najmä pre deti

Hoci sa zdá, že tzv. „mermaiding“ je len milou zábavkou, v skutočnosti sa ním dá aj na Slovensku veľmi dobre zarobiť. „Hlavnou náplňou mojej práce je vystupovanie pre deti. V rámci týchto vystúpení sa snažím šíriť osvetu o ekológii a rozprávam deťom napríklad o plastoch v oceánoch, prečo tam sú a akým spôsobom sa môžeme ako ľudstvo starať o oceány. Okrem toho natáčam reklamy alebo fotím pod vodou. Je to pre mňa kombináciou športu a umenia,“ prezradila pre portál StartitUP Mária, ktorá musí mať na svoju prácu niekoľko certifikácií.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/perla.mareena1/photos/pb.100063790823947.-2207520000./484835216977499/?type=3

Napriek tomu vo svojej práci nevidí len možnosť zárobku. V skutočnosti ju totiž živí práca v IT sektore. „Mojím veľkým snom je vzbudiť v ľuďoch túžbu po mágii, mystérii a neznámom. V dnešnej dobe sa totiž z ľudských duší vytráca. Všetci sme uponáhľaní a máme kopec povinností, až sa zabudneme pozastaviť a tešiť sa z maličkostí. Želám si aby každé srdce, veľké či malé, objavilo v sebe miesto, kde nič nie je nemožné,“ uzatvára..

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…