Dobré noviny
Jakub je slovenským šampiónom a túži jazdiť vo Formule 1. Učitelia ho nebrzdia, má s nimi dohodu
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Jakub je slovenským šampiónom a túži jazdiť vo Formule 1. Učitelia ho nebrzdia, má s nimi dohodu

— Foto: Facebook Jakub Gašparovič

Mladý pretekár vo svojej kategórii už niekoľko sezón nenašiel premožiteľa.

Ako šesťročného ho starý otec zobral na motokáry a on sa ich už nikdy nevzdal. Dnes už dvanásťročný Jakub Gašparovič na pretekoch zbiera úspechy, na ktoré iní čakajú niekoľko rokov a nevadí mu ani to, že svoje detstvo obetoval na úkor náročných tréningov. Ambiciózne totiž sníva o Formule 1.

Ako pre Nový Čas prezradil Jakubov otec Milan, chlapec svoj talent predviedol hneď, ako si po prvýkrát sadol do motokáry. „Všimla si ho pani Alena Kontárová, ktorá je v súčasnosti aj jeho trénerkou. Spýtala sa nás, či by sme ho nechceli voziť častejšie. Za pár mesiacov už dával na trati také časy, ako iní po niekoľkých rokoch,“ prezradil hrdo Milan, ktorý do talentu svojho syna investoval kopec času i peňazí. Napriek tomu ho naplno podporuje a verí, že sa mu všetky investície do synovej záľuby jedného dňa vrátia.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=805769297194690&set=a.490258738745749

Jakuba cesta za úspechom však nie je jednoduchá. Mladý pretekár sa primárne venuje škole, a hoci po tréningoch a pretekoch často nemá energiu písať domáce úlohy, podľa slov svojho otca sa rozhodne nefláka. „S učiteľmi máme dohodu, že pokiaľ nebude vo vyučovaní zaostávať, nie je problém ho púšťať na preteky. To ho motivuje,“ vysvetľuje otec.

Časté a najmä kvalitné tréningy otvorili Jakubovi dvere do celého sveta. Ako informoval portál Záhorí, už vo svojej prvej závodnej sezóne v roku 2018 sa stal celkovým víťazom Slovenského pohára a Moravského pohára. Následne trikrát dosiahol titul majstra Slovenska, no triumfoval aj u našich susedov v Čechách. Na Euro Trophy v talianskej Adrii sa mu v obrovskej konkurencii podarilo umiestniť na 4. mieste v roku 2020 a o rok neskôr si ešte o jedno miesto polepšil. Ide o jeho zatiaľ najväčší úspech.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo?fbid=808985273539759&set=pb.100032848821476.-2207520000.

Mladý pretekár v týchto dňoch ako jediný vo svojej kategórii háji slovenské farby na Rotax Max Challenge Grand Finals 2022, ktoré sa konajú v portugalskom Portimao. Jeho najväčším snom napriek tomu zostáva to, aby sa posunul v hierarchii automobilových športov vyššie. „Môj sen je ísť až do formuly 1, ale dobré by bolo aj DTM,“ uzatvára Jakub s tým, že jeho najväčším vzorom je Hamilton, ale má rád aj Landa Norrisa.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…