Dobré noviny
Selena Gomez nie je len popová hviezdička. Spúšťa veľký projekt na podporu duševného zdravia
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Selena Gomez nie je len popová hviezdička. Spúšťa veľký projekt na podporu duševného zdravia

Selena Gomezová spúšťa nový projekt.
Selena Gomezová spúšťa nový projekt. — Foto: Instagram @selenagomez

Naša myseľ je ako sval a treba na jej pracovať každý jeden deň, tvrdia zakladateľky projektu.

Popová hviezda, herečka a producentka Selena Gomez sa v posledných rokoch stala aj známou bojovníčkou proti stigme, ktorá sa spája s duševnými chorobami. Pre CNN povedala, že práve komunikácia o duševnom zdraví jednotlivca je dôležitá a preto je „odhodlaná byť katalyzátorom pozitívnych zmien.“

Miesto, kde ľudia pochopia, že nie sú sami

Selena už dávno nie je malou disneyovskou hviezdou, ktorá by nemusela riešiť otázky bežného života. Začala sa zaoberať naozaj širokým spektrom problémov, ktoré trápia dnešnú populáciu. Najnovšie spojila sily so svojou mamou Mandy a šéfkou organizácie The Newsette Daniellou Piersonovou, aby vytvorili mediálnu spoločnosť, ktorá dostala pomenovanie Wondermind/Úžasná myseľ. Ide o platformu pre duševné zdravie, ktorá sa má spustiť vo februári 2022.

Všetky tri priznali, že majú spoločný problém – nedarilo sa im nájsť bezpečný online priestor, kde by sa mohli každodenne zaoberať povznášajúcim obsahom o duševnom zdraví. „Som taká nadšená z Wondermind, pretože chcem, aby tu bolo miesto, kde sa ľudia stretávajú a chápu, že nie sú sami," povedala Selena vo videu.

Každá z nich mala nejaké problémy

Popová hviezda sa ani v minulosti nehanbila verejne diskutovať o svojom duševnom zdraví. Nedávno dokonca priznala, že jej diagnostikovali bipolárnu poruchu. Pre CNN predtým písala o tom, že je „veľkou zástankyňou detoxikácie sociálnych médií“ či terapie.

Jej matka v rámci projektu odhalila, že 20 rokov žila s myšlienkou, že má bipolárnu poruchu, no nakoniec sa zistilo, že jej len lekári zle diagnostikovali poruchu pozornosti s hyperaktivitou. Piersonová sa vo videu taktiež otvorila a povedala, že sa od útleho detstva zaoberala obsedantno-kompulzívnou poruchou.

Vaša myseľ je ako sval

Platforma Wondermind sa bude sústreďovať na duševnú kondíciu a poskytne každodenné cvičenia, ktoré môžu ľudia robiť na posilnenie svojho duševného zdravia. „Vaša myseľ je skutočne ako sval a treba na jej pracovať každý jeden deň. To si vyžaduje obsah a nástroje a my sme šťastné, že vám to môžeme poskytnúť,“ povedal Piersonová.

Podľa hovorkyne Wondermind Meredith Sidmanovej uvedú na trh v rámci projektu aj fyzické produkty, ako je napríklad časopis, ktorý bude obsahovať rôzne kreatívne výzvy. Stránka tiež naznačuje spustenie podcastu, ktorý bude slúžiť ako platforma pre ostatných. Dostanú možnosť, aby sa podelili o svoje problémy v oblasti duševného zdravia. Teefeyová bude hostiteľkou podcastu a rozhovorov s významnými psychiatrami, športovcami či celebritami.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…