Dobré noviny
Bystričania chcú v Corgoň lige vyhrať čo najviac zápasov
SITA
SITA

Bystričania chcú v Corgoň lige vyhrať čo najviac zápasov

Vedenie klubu nechce hovoriť o celosezónnom cieli, ktorý sa verejnosť dozvie až pred jarnou časťou corgoňligového ročníka 2012/2013.

BANSKÁ BYSTRICA 14. júla - FK Dukla Banská Bystrica vstupuje do nového corgoňligového ročníka s ambíciou vyhrať čo najviac zápasov a s takmer nezmeneným rozpočtom v porovnaní s minulým ročníkom.

Klub môže počítať s 1,750 miliónom eur, čo je iba o 50-tisíc menej než v predchádzajúcej sezóne.

Informovali o tom zástupcovia deviateho mužstva minulej sezóny najvyššej slovenskej súťaže na utorňajšej tlačovej konferencii.

Príležitosť dostanú mladíci

Káder neprešiel výraznými zmenami. Odišli iba Ľuboš Kupčík (hosťovanie ŽP Šport Podbrezová), Marek Kuzma (ukončenie hosťovania) a Marek Bažík (koniec zmluvy).

Prišli útočník Milan Ferenčík (hosťovanie z FC Baník Ostrava), obranca Matej Podstavek (prestup z Čierneho Balogu) a hosťovanie z ŠK Slovan Bratislava predĺžil stredopoliar Radoslav Augustín.

"Sedemdesiat percent hráčov v A-tíme hodnotíme výkonnostne vysoko. Stavili sme na prácu s mládežou. Uvedomujeme si, že je to náročná úloha, ale chceme byť aj s mladým kádrom úspešní. Naším cieľom je skončiť do šiesteho miesta po jesennej časti a v Slovnaft Cupe sa dostať čo najďalej," uviedol na utorňajšom stretnutí s novinármi prezident FK Dukla Tomáš Geist.

Vedenie klubu nechce hovoriť o celosezónnom cieli, ktorý sa verejnosť dozvie až pred jarnou časťou corgoňligového ročníka 2012/2013.

Nový kouč Norbert Hrnčár sa stotožňuje s filozofiou klubu a chce dať príležitosť mladým hráčom.

"V príprave som vyskúšal všetkých futbalistov a zostava sa mi už kryštalizuje. Chcel by som priniesť do mužstva víťaznú klímu, vyhrať čo najviac zápasov. S prípravou som spokojný, klub funguje na dobrej úrovni a verím, že víťazstvá sa dostavia," vyhlásil pred začiatkom sezóny Hrnčár.

Kapitánom bude Poljovka

Banskobystričania sa s priemerným vekom kádra 24,04 roka môžu oprieť aj o skúsenejších hráčov. Sú nimi brankári Tomáš Belic a Peter Boroš, obrancovia Martin Poljovka a Saša Savič, stredopoliar Michal Pančík či útočník Martin Matúš.

Najstarší z nich Martin Poljovka bude kapitánom mužstva a už teraz vzbudzuje rešpekt mladších futbalistov.

"Nemám problém s tým, že sú v mužstve mladí hráči, pochvaľujem si to. Rešpekt si nemusím vynucovať, je prirodzený. Možno aj preto, že viacerí hráči prešli základňami Dukly a majú dobrú klubovú výchovu. Atmosféra v mužstve je v poriadku. Verím, že v tomto ročníku pribudne na naše konto viac víťazstiev ako v tom minulom. Všetci chceme byť úspešnejší," vyjadril sa pred začiatkom CL 2012/2013 Poljovka.

Kormidelník Norbert Hrnčár má pred úvodným kolom v Senici (nedeľa 15. júla od 19.30 h) jasno, nik z jeho zverencov nie je zranený. Otázkou zostáva iba post brankárskej jednotky. "Vnútorne viem, kto bude brankárskou jednotkou. Nechcem to však ešte prezradiť. Hráči sa to dozvedia až v nedeľu," dodal Norbert Hrnčár.

Káder FK Dukla Banská Bystrica:

Brankári: Tomáš Belic, Peter Boroš, Branislav Pindroch, Viktor Budinský

Obrancovia: Martin Poljovka, Norbert Gyömbér, Matúš Turňa, Patrik Vajda, Saša Savič, Matej Podstavek

Stredopoliari: Radoslav Augustín, Jakub Brašeň, Michal Faško, Marek Hlinka, Tomáš Hučko, Jakub Považanec, Michal Pančík, Jozef Rejdovian, Branislav Ľupták

Útočníci: Lukáš Laksík, Martin Matúš, Fabián Slančík, Milan Ferenčík

Zmeny v kádri:

Odišli: Ľuboš Kupčík (hosťovanie ŽP Šport Podbrezová), Marek Kuzma (ukončenie hosťovania), Marek Bažík (koniec zmluvy)

Prišli: Milan Ferenčík (hosťovanie z FC Baník Ostrava), Matej Podstavek (prestup z Čierneho Balogu), Radoslav Augustín (predĺženie hosťovania z ŠK Slovan Bratislava)

Realizačný tím:

tréner: Norbert Hrnčár

asistent trénera: Richard Höger

tréner brankárov: Roland Praj

kondičný tréner: Romav Švantner

vedúci mužstva: František Kunzo

lekári: Maroš Lukáč, Jozef Budaj, Michal Valent

masér: Jozef Michálik

fyzioterapeut: Pavel Purdek.

Už ste čítali?