Dobré noviny
Boxeri Haye s Chisorom si vybavia účty v Upton Parku
SITA
SITA

Boxeri Haye s Chisorom si vybavia účty v Upton Parku

V sobotu uvidí Londýn veľký britský súboj dvoch boxerov bez licencie.

LONDÝN 14. júla - Vo februári sa pobili na tlačovej konferencii v Mníchove, v sobotu si to môžu rozdať v ringu.

Dvaja britskí boxeri David Haye a Dereck Chisora sa postavia proti sebe vo východolondýnskom Upton Parku, domove futbalového klubu West Ham United.

Opasky sa rozdávať nebudú, údery si budú vymieňať dvaja borci bez licencie - Chisorovi ju na neurčito odobrali práve za mníchovský incident po prehre s Vitalijom Kličkom, Haye zase oficiálne ukončil súťažnú činnosť.

Britská kontrolná rada boxu (BBBoC) ako najvyšší boxerský orgán sa od duelu dištancovala a pohrozila aktérom sankciami.

Promotér Frank Warren sa však vynašiel a záštitu nad najväčším súbojom britského boxu od zápasu Lennoxa Lewisa s Frankom Brunom z roku 1993 prevzala Luxemburská boxerská federácia.

Ani fanúšikovia si z nevôle BBBoC ťažkú hlavu nerobia, do Upton Parku sa ich chystá 30-tisíc.

Obaja pästiari svoje posledné zápasy prehrali - s ukrajinskými bratmi Kličkovcami. Haye pred rokom nestačil na Vladimira, sťažoval sa vtedy na zranenie palca na nohe. Chisora zase podľahol vo februári Vitalijovi.

"Fanúšikovia ma buď minulú, alebo neznášajú. Ale ja si do ringu nejdem hľadať priateľov. Idem si zarobiť a ponúknuť ľuďom dobrý box. Ak to znamená, že ma budú nenávidieť, mňa to netrápi," povedal Haye a nič nezostal dlžný ani svojmu súperovi: "Samozrejme, že Chisora má o koliesko menej. Je to pomätenec a nemám ho rád. Takže sa pobijú dvaja chlapíci, ktorí sa nenávidia. Možno mal problémy so zákonom, ale tie skutočné bude mať až so mnou. Všetko mu zrátam. Takú dobrú prípravu som ešte nemal, od zdolania Enza Maccarinelliho v roku 2008 som sa necítil lepšie."

Haye sľubuje najlepšie, čo v ňom je, Chisora zase vrchol svojho "šialenstva". To tvrdí muž, ktorý v Mníchove napľul do tváre Vladimirovi Kličkovi.

"Nestarám sa o to, čo si o mne ľudia myslia. V skutočnosti majú radi bláznivé šou. Zodpovedám sa iba svojim rodičom. Som rád, že Haye je vo vrcholnej forme, pretože ja som najšialenejší, aký som kedy bol. Preženiem sa cez neho ako vlna, pretože mám väčšie srdce ako celá jeho kompánia dohromady," vyhlásil rodák zo Zimbabwe Chisora.

Už ste čítali?