Dobré noviny
Nitra má ambíciu skončiť v prvej polovici tabuľky
SITA
SITA

Nitra má ambíciu skončiť v prvej polovici tabuľky

Nitrania chcú stabilizovať obranu a zrenovovať štadión.

NITRA 12. júla - Futbalisti FC Nitra vedení trénerom Ladislavom Jurkemikom chcú v novej sezóne obsadiť jedno z miest v prvej polovici corgoňligovej tabuľky.

Vo štvrtok to na tlačovej konferencii vyhlásil generálny manažér klubu Jozef Petráni.

FC Nitra obsadil v minulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže ôsme miesto a realizačný tím pod vedením Jurkemika sa chce v tomto smere zlepšiť. Klub spod Zobora vstupuje do sezóny s rozpočtom 1,465 milióna eur.

A-mužstvo sa pripravovalo v domácich podmienkach. Nitrania odohrali na želanie hlavného kouča šesť zo siedmich zápasov na pôde súpera, resp. nie je na domácom ihrisku. Získali tak možnosť konfrontácie s kvalitnými mužstvami z Česka, Rakúska a Maďarska, a to sa odrazilo aj na výsledkoch. Juremikovi zverenci totiž v príprave zdolali na ihriskách súperov len Sigmu Olomouc (1:0) a maďarský MTK Budapešť (2:0).

Nitra bude hostiť mládežnícke ME

"Tieto zápasy sme odohrali veľmi dobre. Chcel som, aby sme sa pripravovali s kvalitnými súpermi, hráči tak mohli získať nové poznatky a skúsenosti," povedal na stretnutí s novinármi Ladislav Jurkemik.

"Bola to dobrá škola. V týchto stretnutiach sme museli nahrádzať celú obranu a aj v súčasnosti stále hľadáme stopéra," opísal majster Európy z roku 1976 situáciu po odchode stredného obrancu Martina Tótha do Liberca.

"V príprave sme si vyskúšali päť či šesť stopérov, no tí nespĺňali corgoňligové kritériá. Bol tu však Jozef Adámik, ktorého som chcel, ale jeho manažér začal špekulovať. Naším hlavným cieľom pred začiatkom súťaže zostáva stabilizovať obranu," dodal kormidelník FC Nitra.

Generálny manažér nitrianskeho klubu Jozef Petráni hovoril o rekonštrukcii štadióna, pretože Nitra bude o rok hostiť majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov. "Verím, že v spolupráci s mestom ako vlastníkom štadióna, sa nám podarí rekonštrukciu zdarne dokončiť. Čaká nás obnova zavlažovacieho zariadenia i ďalších technických náležitostí," povedal Petráni. Hlavným cieľom bude podľa generálneho manažéra stabilizácia klubu i A-musžtva.

Klub nemá výrazné finančné problémy

"V súčasnosti sa nestretávame s výraznými finančnými problémami, všetky platby uhrádzame v termíne alebo krátko po ňom. Azda by sme potrebovali dlhší čas na prípravu novej sezóny, ale to nezmeníme. Na prvý duel sezóny s Trenčínom sa už veľmi tešíme. Dúfam, že si k nám fanúšikovia po tom, ako pán Jurkemik vniesol do mužstva nový vietor, nájdu cestu," dodal Jozef Petráni.

Kapitánom v novej sezóne bude záložník Miloš Šimončič. V prvom zápase Nitranov v Trenčíne budú mužstvu chýbať traja "vykartovaní" hráči. "Je to škoda. Ja mám takisto trest, preto som dúfal, že po odpykaní si jeho časti v zápase s Trnavou, by mi snáď ďalšiu časť trestu odpustili, ale nestalo sa," smútil kapitán FC Nitra. "Nielen na prvé stretnutie, ale vlastne na celú sezónu sa všetci tešíme. Podľa mňa sme na ňu dobre pripravení," prezradil Miloš Šimončič.

Káder FC Nitra na sezónu 2012/2013:

Brankári: Lukáš Hroššo, Martin Chudý, Matej Kopecký

Obrancovia: Marián Kolmokov, Marek Szabó, Martin Boszorád, Ján Harbuľák, Michal Grman, Michal Poluch, Lukáš Zelenický, Igor Kotora

Stredopoliari: Ľuboš Kolár, Cléber Silva Nascimento, Vratislav Gajdoš, Seydouba Soumah, Denis Čery, Patrik Kemláge, Filip Moravčík, Andrej Ivančík, Miloš Šimončič

Útočníci: Matúš Mikuš, Arnold Šimonek, Karel Kroupa, Matúš Paukner

Prišli: Lukáš Zelenický (Pieštany návrat z hosťovania), Denis Čery, Michal Grman (obaja dorast), Marek Szabó (FK Chotín)

Odišli: Martin Tóth (Liberec/ČR), Ján Čirik (Šaľa), Ondrej Murín (Olomouc koniec hosťovania), Igor Držík (Senec), Petr Kaspřák (?)

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Ladislav Jurkemik

Asistent trénera: Marián Šuchančok

Tréner brankárov: Igor Mesároš

Vedúci mužstva: Igor Demo

Lekári: Ivan Štefanov, Peter Kišška

Fyzioterapeutka: Dagmar Zahustilová

Masér: Štefan Balla

Už ste čítali?