Tipos extraliga: Zvolen vyhral na Slovane a je krok od postupu do finále play off

Radosť hokejistov Zvolena
Radosť hokejistov Zvolena — Foto: TASR/Jaroslav Novák

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtom semifinále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade Slovana Bratislava 4:2 a v celej sérii vedú už 3:1.

Domáci mali v prvej tretine viac šancí, tie najväčšie Kundrík. Jeho prvý pokus zastavila žŕdka a pri druhom mi zmarila radosť nepresná koncovka. Zvolen potom vyrovnal zásluhou Mikúša a strelec gólu vzápätí ponúkol šancu McPhersonovi. Ale stav 1:1 vydržal až do prestávky.

V druhej časti padol iba jeden gól

Po začiatku druhej tretiny hral Slovan dve presilovky po sebe, najväčšiu šancu mal počas nich Zigo. Na opačnej strane mal dobrú možnosť Kelemen. V 28. minúte mal skvelú možnosť vrátiť Slovanu vedenie Kanaďan Ranford, ale v samostatnom nájazde ho vychytal Rahm.

Zvolen po tomto momente pridal na pohybe, darila sa mu kombinácia a napokon sa dostal do vedenia. V polovici zápasu sa najskôr nepresadil Mikúš po samostatnom nájazde, ale Zvolen zostal v útočnom pásme a o pár sekúnd neskôr strelil Mikúš svoj druhý gól - 1:2. Na konci druhého dejstva mal ďalšiu šancu Viedenský, ale mieril vedľa pravej žŕdky.

Nervózny záver zápasu

Začiatok tretej tretiny bol v znamení veľkých šancí na oboch stranách. Najskôr sa nepresadil Viedenský a po ňom ani Kelemen, Zvolenčania si vydýchli po príležitosti Ranforda. V týchto fázach sa hral otvorený hokej, najmä domáci vsadili všetko na ofenzívu a hostia trpezlivo čakali na príležitosti. Po jednej z nich sa na Gudlevskisa rútili Kelemen a Viedenský a napokon z toho bol tretí gól Zvolena.

Tréneri Slovana po tomto góle vsadili všetko na jednu kartu, päť minút pred koncom odvolali z bránky Gudlevskisa. Slovan vzápätí zásluhou Meszároša znížil a 103 sekúnd pred koncom išiel na trestnú lavicu Mikúš. O'Donnell najskôr trafil žŕdku a následne rozhodol Kotvan gólom do prázdnej bránky. Po záverečnom hvizde ešte arbitri rozdali tresty pre Rapáča, Petráša, Marcineka a Kelemena, ktorí sa pustili do bitky.