Dobré noviny
Guns N\' Roses nechcú žiadne hot-dogy a hamburgery
SITA
SITA

Guns N\' Roses nechcú žiadne hot-dogy a hamburgery

Na požiadavky Axla Rosea a jeho kapely je pripravený tím štyroch kuchárov, desiatich čašníkov a dvoch manažérov.

12. júla - V piatok večer sa Slovensko dočká prvého koncertu legendárnej skupiny Guns N\' Roses, ktorá sa po 22:00 predstaví na piešťanskom letisku.

Členovia americkej formácie budú mať k dispozícii tím kuchárov a čašníkov.

Ten bude obsluhovať aj jej sprievod a tiež VIP hostí koncertu. Pre všetkých je nachystaný samostatný klimatizovaný stan a výlučne kvalitné jedlá.

"Základná požiadavka bola na raňajky viac-menej klasická, od cereálií až po omelety, klobásy a slaninu. Zaujala nás požiadavka na koláče a obľúbené raňajkové položky, ktoré majú obsahovať jahodovú príchuť. Požiadavky na obed sú tiež presne rozpísané s upozornením, že majú v tíme aj štyroch vegetariánov a veľký počet uvedomelých stravníkov, takže nás prosia, aby sme to zohľadnili pri príprave jedálnička, ktorý má obsahovať výber teplých zdravých predkrmov, jedno teplé vegetariánske jedlo, teplú polievku a zeleninu na pare, k tomu rôzne studené nárezy a veľký šalátový bar,“ spresnil požiadavky skupiny a celého tímu Miroslav Brondoš, jeden z organizátorov koncertu.

Keďže koncertný tím je na turné niekoľko mesiacov, má dokonca podelené jednotlivé večere podľa dní na turné, takže napríklad utorok je vyhradený pre ázijskú kuchyňu.

Na stredu pripadajú mexické pokrmy a na štvrtok talianska kuchyňa. V piatok večer bola pre nich na letisku v Piešťanoch pôvodne nachystaná barbecue noc, tú však manažment skupiny zamenil za stredomorskú kuchyňu a jedlá z rýb. Na požiadavky Axla Rosea a jeho kapely je pripravený tím štyroch kuchárov, desiatich čašníkov a dvoch manažérov, ktorí budú k dispozícii len pre Guns N\' Roses.

Špeciálne menu má spevák Axl Rose, pre ktorého sa chystá celé pečené kurča so zemiakovou kašou a zeleninou varenou na pare, ale aj špagety pomodoro s talianskym a cesnakovým chlebom.

Okrem toho bude mať ešte na výber jahňacie kotlety so zemiakovou kašou, malý špenátový šalát a ako jediný z výpravy dokonca aj dva cheesburgery. Kompletné menu bude musieť byť v jeho šatni pripravené aj vo forme tlačeného menu.

Presne zadefinované sú aj také maličkosti ako jedna soľ, jeden mlynček na korenie, dva "medvedíky“ s medom na stláčanie alebo konkrétne značky šampanského, červeného vína, vodky, tequily, piva či energetických nápojov.

Tieto položky sú označené ako veľmi dôležité a nie je možné vymeniť požadované značky. K dispozícii musí byť aj množstvo umytého ovocia na odšťavenie, mixér a odšťavovač.

"To všetko sú len bežné súčasti veľkých koncertov, ktoré majú zabezpečiť celkovú pohodu svetových hviezd na každom z ich koncertov. Verím, že aj u nás sa budú cítiť príjemne," povedal Miroslav Brondoš.

Podľa organizátorov sa na piatkový koncert Guns N\' Roses, ktorý sa bude končiť až po polnoci, predalo už viac ako 20-tisíc vstupeniek.

"Na mieste pred koncertom bude ešte vyše päťtisíc vstupeniek, takže myslím, že aj divácka kulisa bude stáť za to. Napriek všetkým starostiam sa osobne veľmi teším na koncert jednej z najväčších legiend 90. rokov a verím tomu, že si to užijeme všetci spoločne,“ dodal Brondoš.

Koncerty predkapiel sa začínajú už o 17:10. Najprv sa pred publikum postaví skupina Siempre Lukáša Adamca, po nej Dorian Gray a napokon od 19:20 Arakain a Lucie Bílá. Moderátorom rockového večera budú Junior a Marcel.

Agentúru SITA informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…