Dobré noviny
Pápež predáva svojho harleya
TASR
TASR

Pápež predáva svojho harleya

Model Harley Davidson Road King, ktorý pápež do dražby venoval, sa predáva za 20.000 eur, napísal dnes francúzsky denník Le Figaro.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Vatikán 18. októbra (TASR) - Pápež František sa vzdal motorky Harley Davidson, ktorú dostal v lete ako dar od motorkárov, a venoval ju do aukcie na dobročinné ciele. Výťažok z nej bude venovaný katolíckej dobročinnej organizácii Caritas, ktorá zbiera financie na rekonštrukciu ľudovej jedálne a útulku pre bezdomovcov v Ríme.

Model Harley Davidson Road King, ktorý pápež do dražby venoval, sa predáva za 20.000 eur, napísal dnes francúzsky denník Le Figaro. Pápežov najnovší krok nemôže nikoho prekvapiť, keďže neprestáva zdôrazňovať, že kňazi musia byť skromní, čo sa musí týkať aj ich áut. "Cítim bolesť v srdci, keď vidím kňaza v najnovšom modeli (auta)," uviedol pápež nedávno pred rímskymi seminaristami.

Pápež dostal dve motorky Harley Davidson v júni, keď sa v Ríme konali oslavy 110. výročia založenia tejto americkej značky. Pápež vtedy požehnal niekoľko stoviek fanúšikov motoriek Harley Davidson zhromaždených na Námestí sv. Petra.

Už ste čítali?