Dobré noviny
Policajt ju poslal do basy. Bývalá narkomanka ho o pár rokov vyhľadala, aby sa mu nečakaným spôsobom odvďačila
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Policajt ju poslal do basy. Bývalá narkomanka ho o pár rokov vyhľadala, aby sa mu nečakaným spôsobom odvďačila

Jocelynn James a policajt Trrell Potter.
Jocelynn James a policajt Trrell Potter. — Foto: Facebook/Jocelynn James

Čo keby sa vám naskytla možnosť zachrániť život niekoho, kto zachránil ten váš? Vyliečená narkomanka Jocelynn James vďačí za ten svoj policajtovi, ktorý ju poslal do basy. O niekoľko rokov mu zas zachránila život ona.

ALABAMA 8. septembra - Život je nevyspytateľný. Svoje o tom vie aj 40-ročná Jocelynn James z Alabamy. Jocelynn bola kedysi drogová závislá. Patrila k najhľadanejším zločincom v štáte Alabama. Pred 10 rokmi jej zachránil život policajt Terrell Potter, ktorý ju poslal za mreže. Po rokoch sa ukázalo, že to bol osudový moment pre ňu aj pre neho.

Vo väzení si uvedomila, že musí skoncovať s drogami

Medzi rokmi 2007-2012 ju zadržali 16-krát za krádež a držanie drog. „Žila som skutočne zlý život a robila som veľa zlých vecí, ktoré som nemala. Bola som stratená osoba,“ povedala pre televíziu Fox 7 Austin.

Priznala, že práve vo väzení nabrala silu a rozhodla sa svojej závislosti od opiátov zbaviť. Odvtedy je čistá zdravá. Dnes sa venuje pomoci ženám, ktoré „zišli z cesty“.

Na obličku mal čakať roky

Policajt Terrell minulý rok v novembri krátko potom, čo si mal začať užívať zaslúžený dôchodok zistil, že jeho obličky nepracujú dobre. Fungovali mu len na 5 percent. Doktori mu povedali, že čakacia doba na novú obličku je 7 až 8 rokov.

Terrell nestrácal nádej a zverejnil výzvu o pomoc na sociálnej sieti. Netušil, že jeho nádej na život je od neho vzdialená len asi tri kilometre.

Keď Jocelynn prechádzala príspevky na sociálnej sieti, uvidela jeho naliehavú prosbu o pomoc. „Položila som telefón a hneď som vedela, čo mám robiť,“ spomína. Rozhodla sa mu darovať svoju obličku.

Operácia dopadla na jednotku.
Operácia dopadla na jednotku. Foto: Facebook/Jocelynn James

Krásne puto 

„Keby som mal list so sto menami, kto mi môže darovať obličku, nebolo by tam jej meno,“ povedal policajt a dodal: „Je to neuveriteľné, že mala vôľu urobiť to.“

Jocelynn podstúpila všetky potrebné testy. Ukázalo sa, že je vhodná darkyňa. Lekári dokonca povedali, že ešte nevideli lepšiu zhodu na transplantáciu. Transplantácia sa vydarila. Terrell tvrdí, že oblička vynikajúco pracuje už od prvého dňa, kedy ju dostal.

Medzi oboma sa vyvinulo nezvyčajné puto. Policajt považuje Jocelynn za svoju druhú dcéru: „Vytvoril sa medzi nami vzťah a puto, ktoré môže trvať navždy. Niet o tom pochýb.“ vyznal sa. Jocelynn tak našla v Terrellovi otca, ktorý jej v živote chýbal.
 

Už ste čítali?