Dobré noviny
The Rolling Stones oslávili svoje polstoročie v skúšobni
SITA
SITA

The Rolling Stones oslávili svoje polstoročie v skúšobni

Legendárni rockeri sa možno vrátia na scénu, priznal to gitarista Keith Richards a dodal: "V tomto starom psovi je možno ešte život."

BRATISLAVA 12. júla - Gitarista britskej rockovej kapely The Rolling Stones Keith Richards prezradil, že pri príležitosti 50. výročia vzniku skupiny sa s ostatnými členmi niekoľkokrát stretli v hudobnej skúšobni.

"Na niekoľkých veciach pracujeme - myslím, že z toho určite niečo bude. Ale kedy? To zatiaľ neviem povedať," uviedol pre BBC. "Pohrávame sa s istým nápadom a mali sme niekoľko skúšok - stretli sme sa a bolo to skvelé," dodal Richards, ktorý by chcel, aby kapela fungovala čo najdlhšie.

"V tomto starom psovi je možno ešte život - zomrieme pôvabne, elegantne zničení. Niekedy je to ťažké a premýšľaš nad tým, prečo to vôbec robíš, ale okrem týchto niekoľkých chvíľ to bolo úžasné dobrodružstvo," vyjadril sa.

Jedna z najúspešnejších kapiel v histórii The Rolling Stones vznikla v roku 1962 v Londýne. Počas svojej kariéry vydala 29 štúdiových nahrávok, 107 singlov, množstvo kompilácií a živých albumov, pričom dovedna predali vyše 200 miliónov nahrávok. Desať z ich štúdioviek je zaradených medzi 500 najlepších albumov všetkých čias, pričom dvojalbum Exile on Main Street z roku 1972 je na siedmom mieste.

V roku 1989 ich uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy a v roku 2004 ich magazín Rolling Stone umiestnil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov a interpretiek všetkých čias. Podobný rebríček zostavil aj magazín Billboard, ktorý kapelu v roku 2008 zaradil na jeho desiate miesto.

Niekoľkonásobní držitelia Grammy, ktorí momentálne fungujú v zložení Mick Jagger (spev), Keith Richards (gitara), Charlie Watts (bicie) a Ronnie Wood (gitara), dnes oslavujú 50. výročie od svojho prvého vystúpenia v Marquee Clube na londýnskej Oxford Street. Pri tejto príležitosti hudobníci vydávajú fotografickú publikáciu s názvom The Rolling Stones: 50.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…