The Rolling Stones oslávili svoje polstoročie v skúšobni
SITA
SITA

The Rolling Stones oslávili svoje polstoročie v skúšobni

Legendárni rockeri sa možno vrátia na scénu, priznal to gitarista Keith Richards a dodal: "V tomto starom psovi je možno ešte život."

BRATISLAVA 12. júla - Gitarista britskej rockovej kapely The Rolling Stones Keith Richards prezradil, že pri príležitosti 50. výročia vzniku skupiny sa s ostatnými členmi niekoľkokrát stretli v hudobnej skúšobni.

"Na niekoľkých veciach pracujeme - myslím, že z toho určite niečo bude. Ale kedy? To zatiaľ neviem povedať," uviedol pre BBC. "Pohrávame sa s istým nápadom a mali sme niekoľko skúšok - stretli sme sa a bolo to skvelé," dodal Richards, ktorý by chcel, aby kapela fungovala čo najdlhšie.

"V tomto starom psovi je možno ešte život - zomrieme pôvabne, elegantne zničení. Niekedy je to ťažké a premýšľaš nad tým, prečo to vôbec robíš, ale okrem týchto niekoľkých chvíľ to bolo úžasné dobrodružstvo," vyjadril sa.

Jedna z najúspešnejších kapiel v histórii The Rolling Stones vznikla v roku 1962 v Londýne. Počas svojej kariéry vydala 29 štúdiových nahrávok, 107 singlov, množstvo kompilácií a živých albumov, pričom dovedna predali vyše 200 miliónov nahrávok. Desať z ich štúdioviek je zaradených medzi 500 najlepších albumov všetkých čias, pričom dvojalbum Exile on Main Street z roku 1972 je na siedmom mieste.

V roku 1989 ich uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy a v roku 2004 ich magazín Rolling Stone umiestnil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov a interpretiek všetkých čias. Podobný rebríček zostavil aj magazín Billboard, ktorý kapelu v roku 2008 zaradil na jeho desiate miesto.

Niekoľkonásobní držitelia Grammy, ktorí momentálne fungujú v zložení Mick Jagger (spev), Keith Richards (gitara), Charlie Watts (bicie) a Ronnie Wood (gitara), dnes oslavujú 50. výročie od svojho prvého vystúpenia v Marquee Clube na londýnskej Oxford Street. Pri tejto príležitosti hudobníci vydávajú fotografickú publikáciu s názvom The Rolling Stones: 50.

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…