Dobré noviny
Webová stránka Rok divadla spustila osobitnú sekciu Online predstavenia
TASR
TASR

Webová stránka Rok divadla spustila osobitnú sekciu Online predstavenia

Webová stránka Rok divadla spustila sekciu s názvom Online predstavenia, kde si záujemcovia o umenie môžu pozrieť informácie o aktivitách jednotlivých divadiel.

Bratislava 6. mája (TASR) – Webová stránka Rok divadla spustila sekciu s názvom Online predstavenia, kde si záujemcovia o umenie môžu pozrieť informácie o aktivitách jednotlivých divadiel. TASR o tom informovala Eva Fačková z Divadelného ústavu.

„Keďže spoločenská situácia sa zmenila a divadlá museli zavrieť svoje brány, premýšľali sme nad tým, ako im v tejto situácii aspoň čiastočne pomôcť. Rozhodli sme sa preto na webe Rok divadla vytvoriť osobitnú sekciu, ktorá informuje o online aktivitách jednotlivých divadiel,“ vysvetlila riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete.

Informačný kanál o podujatiach

Webová stránka Rok divadla slúžila podľa Fačkovej prvé tri mesiace tohto roku ako informačný kanál o podujatiach, ktoré slovenské divadlá, združenia, inštitúcie, ale aj jednotlivci pripravili pri príležitosti celoslovenského projektu Rok slovenského divadla 2020, ktorý koordinuje Divadelný ústav.

„Divadlá a iné kultúrne inštitúcie poňali túto situáciu kreatívne a rozhodli sa priblížiť k potenciálnym návštevníkom interaktívne a kreatívne. Okrem iných aktivít zverejňujú záznamy svojich derniérovaných predstavení, či už dlhodobo alebo krátkodobo. Herci sa deťom, ale aj dospelým prihovárajú zo svojich domovov počas rozličných čítaní, čím sa im snažia spríjemniť dlhé chvíle strávené doma,“ uviedla Fačková.

Dodala, že niektoré z inštitúcií vytvárajú vedomostné kvízy, súťaže, nahrávajú podcasty a svoje aktivity z dosiek vo veľkom presunuli na sociálne siete.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…