Dobré noviny
Slash predbehol Axla Rosea, má hviezdu na Chodníku slávy
SITA
SITA

Slash predbehol Axla Rosea, má hviezdu na Chodníku slávy

Na slávnostnom ceremoniáli herec Charlie Sheen nemiestne zavtipkoval, že Slash dostal hviezdu na tej ulici, na ktorej bude jedného dňa Axl Rose spávať.

BRATISLAVA 11. júla - Britsko-americký gitarista Slash, ktorý sa preslávil ako člen formácie Guns N' Roses, má od utorka svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

"Dlho som bol súčasťou Hollywoodu a byť skutočne ocenený mestom Hollywood je pre mňa obrovskou poctou," povedal 46-ročný gitarista na podujatí v Los Angeles a zároveň všetkým za túto poctu poďakoval.

Legendárny inštrumentalista pritom predbehol speváka Guns N\' Roses Axla Rosea, ktorého si týmto spôsobom ešte neuctili.

Na odhalení hviezdy s poradovým číslom 2 473 pred Hard Rock Cafe na Hollywood Boulevard sa zúčastnili aj hudobný producent Robert Evans, rozhlasový moderátor Jim Ladd a herec Charlie Sheen.

Posledný menovaný ostal verný svojmu imidžu a príhovor odštartoval žartom na adresu Axla Rosea. "Myslím, že je dosť trefné, že Slash dostal hviezdu na tej ulici, na ktorej bude jedného dňa Axl Rose spávať," skonštatoval a dav vybuchol smiechom.

Slash pôsobil v Guns N' Roses v rokoch 1985 až 1996. Následne sa venoval projektu Slash\'s Snakepit, ktorý založil ešte v roku 1994. Od roku 2002 do roku 2008 pôsobil v superskupine Velvet Revolver. Táto kapela vydala dva štúdiové albumy - Contraband (2004) a Libertad (2007).

Hudobník, známy svojimi tmavými kučeravými vlasmi a čiernym cylindrom, vydal predvlani debutový sólový album Slash (2010), na ktorom hosťovala Fergie z Black Eyed Peas, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Adam Levine z Maroon 5, Dave Grohl z Foo Fighters, Kid Rock, Andrew Stockdale z Wolfmother, Chris Cornell zo Soundgarden a Audioslave i jeho bývalý spoluhráč z Guns N\' Roses Duff McKagan. V máji uviedol na trh druhú sólovú nahrávku s názvom Apocalyptic Love (2012).

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…