V ocenení Učiteľ Slovenska sa tento rok súťaží aj v kategórií učiteľ na diaľku
TASR
TASR

V ocenení Učiteľ Slovenska sa tento rok súťaží aj v kategórií učiteľ na diaľku

Tento rok bude udelené aj špeciálne ocenenie v kategórií učiteľ na diaľku.

Ilustračná fotka — Foto: TASR

Bratislava 28. marca (TASR) - Zavreté školy a vyučovanie v domácich podmienkach mnohým pomáha pochopiť, aká dôležitá a významná je práca učiteľov. Komenského inštitút vyzýva všetkých, aby pedagógov podporili nomináciou na cenu Učiteľ Slovenska. Tento rok bude udelené aj špeciálne ocenenie v kategórií učiteľ na diaľku.

Komenského inštitút oceňuje pedagógov na základe odbornosti v súlade s medzinárodným formátom Global Teacher Prize

V prvých dvoch ročníkoch bolo na cenu Učiteľ Slovenska nominovaných viac ako 630 pedagógov, z toho 170 sa rozhodlo do projektu zapojiť. Komenského inštitútu sa doposiaľ podarilo predstaviť 20 inšpiratívnych pedagógov základných a stredných škôl z rôznych kútov krajiny. „Každoročným udelením národnej ceny sa sieť inšpiratívnych pedagógov rozrastá. Od finalistov získavame spätnú väzbu, že o praktické príklady, ako učiť lepšie, je aj v regiónoch záujem. Naša spolupráca s učiteľmi sa po jednom ročníku preto vôbec nekončí. Vytvorili sme Alumni program, v ktorom im dávame možnosť lektorovať, mentorovať, viesť workshopy, či vzdelávať sa na študijných pobytoch v zahraničí,“ uviedol koordinátor ceny Učiteľ Slovenska František Cimerman.

Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch do 14. apríla

Nominovať ich však môže aj široká verejnosť do 6. apríla na www.ucitelslovenska.sk. „Toto ocenenie pozdvihuje status učiteľa. To, že sa hovorí o jeho práci. Konečne sa hovorí o našej práci s úctou a rešpektom. To je jeden z dôvodov, prečo by sa mali učitelia prihlásiť, aby sa v tomto dobre nastavenom trende pokračovalo,“ uviedol Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej.

Učitelia čelia v týchto dňoch výzve, ako zvládnuť situáciu so šíriacim sa novým koronavírusom. Mnohí musia improvizovať a experimentovať, aby sa dokázali spojiť so svojimi žiakmi a pokračovať v ich vzdelávaní. „Komenského inštitút má práve s improvizovaním a experimentovaním niekoľkoročné skúsenosti v rámci svojich programov inšpirujúcich k zmene. Chceli sme aj teraz flexibilne zareagovať na aktuálne dianie a v rámci Učiteľa Slovenska sme sa preto rozhodli odmeniť nasadenie učiteľov udelením výnimočnej ceny učiteľ na diaľku,“ poznamenal manažér Komenského inštitútu Ján Lenč. Prihlásiť sa alebo nominovať učiteľov, ktorí sa kreatívne a efektívne vyrovnali s učením z domu, je možné do 31. mája.

Učiteľa Slovenska 2020 organizátori vyhlásia v októbri, okrem finančnej odmeny ho čaká aj cesta na finále Global Teacher Prize 2021.

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…