V ocenení Učiteľ Slovenska sa tento rok súťaží aj v kategórií učiteľ na diaľku
TASR
TASR

V ocenení Učiteľ Slovenska sa tento rok súťaží aj v kategórií učiteľ na diaľku

Tento rok bude udelené aj špeciálne ocenenie v kategórií učiteľ na diaľku.

Ilustračná fotka — Foto: TASR

Bratislava 28. marca (TASR) - Zavreté školy a vyučovanie v domácich podmienkach mnohým pomáha pochopiť, aká dôležitá a významná je práca učiteľov. Komenského inštitút vyzýva všetkých, aby pedagógov podporili nomináciou na cenu Učiteľ Slovenska. Tento rok bude udelené aj špeciálne ocenenie v kategórií učiteľ na diaľku.

Komenského inštitút oceňuje pedagógov na základe odbornosti v súlade s medzinárodným formátom Global Teacher Prize

V prvých dvoch ročníkoch bolo na cenu Učiteľ Slovenska nominovaných viac ako 630 pedagógov, z toho 170 sa rozhodlo do projektu zapojiť. Komenského inštitútu sa doposiaľ podarilo predstaviť 20 inšpiratívnych pedagógov základných a stredných škôl z rôznych kútov krajiny. „Každoročným udelením národnej ceny sa sieť inšpiratívnych pedagógov rozrastá. Od finalistov získavame spätnú väzbu, že o praktické príklady, ako učiť lepšie, je aj v regiónoch záujem. Naša spolupráca s učiteľmi sa po jednom ročníku preto vôbec nekončí. Vytvorili sme Alumni program, v ktorom im dávame možnosť lektorovať, mentorovať, viesť workshopy, či vzdelávať sa na študijných pobytoch v zahraničí,“ uviedol koordinátor ceny Učiteľ Slovenska František Cimerman.

Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch do 14. apríla

Nominovať ich však môže aj široká verejnosť do 6. apríla na www.ucitelslovenska.sk. „Toto ocenenie pozdvihuje status učiteľa. To, že sa hovorí o jeho práci. Konečne sa hovorí o našej práci s úctou a rešpektom. To je jeden z dôvodov, prečo by sa mali učitelia prihlásiť, aby sa v tomto dobre nastavenom trende pokračovalo,“ uviedol Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej.

Učitelia čelia v týchto dňoch výzve, ako zvládnuť situáciu so šíriacim sa novým koronavírusom. Mnohí musia improvizovať a experimentovať, aby sa dokázali spojiť so svojimi žiakmi a pokračovať v ich vzdelávaní. „Komenského inštitút má práve s improvizovaním a experimentovaním niekoľkoročné skúsenosti v rámci svojich programov inšpirujúcich k zmene. Chceli sme aj teraz flexibilne zareagovať na aktuálne dianie a v rámci Učiteľa Slovenska sme sa preto rozhodli odmeniť nasadenie učiteľov udelením výnimočnej ceny učiteľ na diaľku,“ poznamenal manažér Komenského inštitútu Ján Lenč. Prihlásiť sa alebo nominovať učiteľov, ktorí sa kreatívne a efektívne vyrovnali s učením z domu, je možné do 31. mája.

Učiteľa Slovenska 2020 organizátori vyhlásia v októbri, okrem finančnej odmeny ho čaká aj cesta na finále Global Teacher Prize 2021.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…