V ocenení Učiteľ Slovenska sa tento rok súťaží aj v kategórií učiteľ na diaľku
TASR
TASR

V ocenení Učiteľ Slovenska sa tento rok súťaží aj v kategórií učiteľ na diaľku

Tento rok bude udelené aj špeciálne ocenenie v kategórií učiteľ na diaľku.

Ilustračná fotka — Foto: TASR

Bratislava 28. marca (TASR) - Zavreté školy a vyučovanie v domácich podmienkach mnohým pomáha pochopiť, aká dôležitá a významná je práca učiteľov. Komenského inštitút vyzýva všetkých, aby pedagógov podporili nomináciou na cenu Učiteľ Slovenska. Tento rok bude udelené aj špeciálne ocenenie v kategórií učiteľ na diaľku.

Komenského inštitút oceňuje pedagógov na základe odbornosti v súlade s medzinárodným formátom Global Teacher Prize

V prvých dvoch ročníkoch bolo na cenu Učiteľ Slovenska nominovaných viac ako 630 pedagógov, z toho 170 sa rozhodlo do projektu zapojiť. Komenského inštitútu sa doposiaľ podarilo predstaviť 20 inšpiratívnych pedagógov základných a stredných škôl z rôznych kútov krajiny. „Každoročným udelením národnej ceny sa sieť inšpiratívnych pedagógov rozrastá. Od finalistov získavame spätnú väzbu, že o praktické príklady, ako učiť lepšie, je aj v regiónoch záujem. Naša spolupráca s učiteľmi sa po jednom ročníku preto vôbec nekončí. Vytvorili sme Alumni program, v ktorom im dávame možnosť lektorovať, mentorovať, viesť workshopy, či vzdelávať sa na študijných pobytoch v zahraničí,“ uviedol koordinátor ceny Učiteľ Slovenska František Cimerman.

Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch do 14. apríla

Nominovať ich však môže aj široká verejnosť do 6. apríla na www.ucitelslovenska.sk. „Toto ocenenie pozdvihuje status učiteľa. To, že sa hovorí o jeho práci. Konečne sa hovorí o našej práci s úctou a rešpektom. To je jeden z dôvodov, prečo by sa mali učitelia prihlásiť, aby sa v tomto dobre nastavenom trende pokračovalo,“ uviedol Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej.

Učitelia čelia v týchto dňoch výzve, ako zvládnuť situáciu so šíriacim sa novým koronavírusom. Mnohí musia improvizovať a experimentovať, aby sa dokázali spojiť so svojimi žiakmi a pokračovať v ich vzdelávaní. „Komenského inštitút má práve s improvizovaním a experimentovaním niekoľkoročné skúsenosti v rámci svojich programov inšpirujúcich k zmene. Chceli sme aj teraz flexibilne zareagovať na aktuálne dianie a v rámci Učiteľa Slovenska sme sa preto rozhodli odmeniť nasadenie učiteľov udelením výnimočnej ceny učiteľ na diaľku,“ poznamenal manažér Komenského inštitútu Ján Lenč. Prihlásiť sa alebo nominovať učiteľov, ktorí sa kreatívne a efektívne vyrovnali s učením z domu, je možné do 31. mája.

Učiteľa Slovenska 2020 organizátori vyhlásia v októbri, okrem finančnej odmeny ho čaká aj cesta na finále Global Teacher Prize 2021.

Už ste čítali?

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…