Dobré noviny
Michael Fassbender si zahrá v adaptácii hry Assassin's Creed
SITA
SITA

Michael Fassbender si zahrá v adaptácii hry Assassin's Creed

Rodák z nemeckého Heidelbergu by mal v snímke stvárniť hlavnú postavu hry, barmana Desmonda Milesa. Podieľať sa bude aj na produkcii filmu.

BRATISLAVA 10. júla - Francúzska spoločnosť Ubisoft získala do filmovej adaptácie svojej série akčných hier Assassin's Creed herca Michaela Fassbendera.

Rodák z nemeckého Heidelbergu, ktorý od dvoch rokov žil v Írsku, by mal snímku aj koprodukovať. "Michael Fassbender bol našou prvou voľbou," skonštatoval Jean-Julien Baronnet zo spoločnosti Ubisoft s tým, že 35-ročný herec je "nesmierne inteligentný, talentovaný, všestranný a oddaný".

Fassbender, syn severoírskej matky a nemeckého otca, zaujal v roku 2008 hlavnou rolou v životopisnej dráme Hlad režiséra Stevea McQueena. Stvárnenie Bobbyho Sandsa mu vynieslo Britskú nezávislú filmovú cenu pre najlepšieho herca, Írsku filmovú a televíznu cenu pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe, nomináciu na Európsku filmovú cenu a ďalšie ocenenia.

Zahral si tiež v miniseriáli Bratstvo neohrozených (2001) či snímkach 300 (2006), Fish Tank (2009), Nehanebných bastardoch (2009) Quentina Tarantina, akčnej, dobrodružnej dráme Centurion (2010), najnovšej adaptácii Jany Eyrovej (2011), psychologickej životopisnej dráme Nebezpečná metóda (2011), stvárnil Magneta vo filme o mutantoch X-Men: Prvá trieda (2011) a predstavil sa aj v akčnom trileri Skrat (2011) Stevena Soderbergha. Na prelome mája a júna sa do kín dostalo akčné sci-fi Prometheus režiséra Ridleyho Scotta.

Dosiaľ najväčší úspech mu však prinieslo stvárnenie muža závislého od sexu v dráme Hanba (2011) Stevea McQueena.

Za herecký výkon v úlohe Brandona Sullivana si už v septembri 2011 na medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach vyslúžil Coppa Volpi pre najlepšieho herca, a neskôr získal aj britskú nezávislú filmovú cenu (British Independent Film Award), britskú filmovú cenu Evening Standard, cenu floridských filmových kritikov a kritičiek, cenu londýnskej filmovej kritiky v kategórii britský herec roka, cenu losangeleských filmových kritikov a kritičiek, Spotlight Award amerického združenia kritikov National Board of Review, cenu internetovej kritiky (Online Film Critics Society Awards), cenu kritikov z Vancouveru, ale tiež nominácie na Zlatý glóbus, britskú cenu BAFTA, cenu amerických kritikov Broadcast Film Critics Association Award alebo Satellite Award.

Assassin's Creed patrí s viac ako 30 miliónmi predaných kópií medzi najpredávanejšie hry pre herné konzoly. Zobrazuje rodinu zabijakov a ich konflikt s templármi, ktorý sa tiahne od čias križiackych výprav, cez taliansku renesanciu až po americkú vojnu za nezávislosť, počas ktorej sa odohráva pripravovaná tretia časť. Tá by sa mala na trh dostať v októbri.

Hra v sebe spája historickú fikciu a prvky sci-fi, pričom hlavnou postavou je barman Desmond Miles, ktorý musí cestovať časom, prežívať príbehy svojich predkov a zbierať vzácne artefakty. Práve jeho by mal podľa magazínu The Hollywood Reporter stvárniť Fassbender, ktorý v súčasnosti nakrúca ďalší film so Steveom McQueenom. V historickej dráme Twelve Years A Slave účinkuje spolu s Bradom Pittom, Benedictom Cumberbatchom alebo Chiwetelom Ejioforom. Čaká ho tiež triler The Counselor režiséra Ridleyho Scotta.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.co.uk, www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?