Vďaka zmysluplným hračkám sa deti zabavia, ale aj rozvíjajú. Filip prišiel s myšlienkou projektu Hravô

Práci s deťmi sa venuje už dlhší čas.
BRATISLAVA 18. augusta - Filip Glatz len prednedávnom zmaturoval. Prišiel však s myšlienkou projektu, vďaka ktorému sa deti nielen zabavia, ale aj rozvíjajú. Rozhodol sa založiť si internetový obchod s hračkami, ktoré sú určené deťom vo veku šesť až dvanásť rokov. Majú však aj kategóriu pre predškolákov.
Aktuálne pracujú aj na návrhoch vlastných hračiek, ktoré čoskoro zahrnú do ponuky.
Inšpirovali ho samotné deti
Myšlienka Hravô vznikla popri štúdiu na strednej škole. „Mal som rôzne brigády, ktoré súviseli s prácou s deťmi a organizoval som rôzne projekty. Keďže moja mamka je učiteľka a mám mladších súrodencov, stačilo mať otvorené oči a nastražené uši,“ povedal pre Dobré noviny Filip Glatz.
V prvom rade ho inšpirovali samotné deti. Vďaka projektu Edutime videl, ako sa deti rady učia zábavnou formu. „Následne ma inšpirovali e-shopy s detskými hračkami nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Tie sa však špecializujú najmä na deti v predškolskom veku. Pre deti v základoškolskom veku sú dostupné hračkárstva, v ktorých nájdeme pomenej zmysluplných hračiek. V tom si dovolím povedať, že Hravô je unikátne,“ dodal.
Deti sa rozvíjajú
Jeho cieľom bolo združiť zmysluplné hračky. „Chcel som vytvoriť platformu, vďaka ktorej sa bude dieťa rozvíjať, nebude sa plytvať jeho potenciálom a bude zmysluplne využívať čas,“ vysvetlil.
Ďalším hnacím motorom boli financie, ktoré Filip potrebuje na štúdium na vysokej škole. „Popri celkovo náročnom štúdiu som nemal veľa času na klasické brigády, pretože som si nechcel len zarobiť, ale aj rozvíjať sa,“ uviedol.
Koncept Hravô ponúka zmysluplné a zábavné hračky. Sú rozdelené do dvanástich kategórií, ktoré pokrývajú takmer všetky sféry. „Kategória Pre bádateľov a skúmačov je zameraná na prírodné vedy, spoznávanie rastlín, živočíchov a vesmíru. Ďalšou kategóriou je napríklad Pre architektov a staviteľov, kde zhromažďujeme hračky, ktoré sú určené na rozvoj predstavivosti, kreativity, priestorového videnia či manuálnych zručností. Zaujímavou je aj kategória Pre módnych návrhárov i mnohé ďalšie,“ uzavrel Filip Glatz.