Dobré noviny
Slovenský film žne úspechy v zahraničí! Doma ste o ňom možno ešte ani nepočuli
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Slovenský film žne úspechy v zahraničí! Doma ste o ňom možno ešte ani nepočuli

— Foto: Kto je ďalší

Film ešte nemal ani premiéru a už žne úspech za úspechom.

BRATISLAVA 23. mája - Nový slovenský film Kto je ďalší je inšpirovaný skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Internet priviedol hlavných hrdinov až na hranicu života a smrti. Scenár, produkcia a réžia filmu je pod palcom Mira Drobného, ktorý je autorom viacerých úspešných projektov, ako napríklad Rytmus - sídliskový sen či Ovce.sk. 

Foto: Kto je ďalší

Medzinárodné ocenenia 

Ešte pred tým, ako sa film dostane do slovenských kín, bol dvakrát ocenený na medzinárodných festivaloch v Minsku a Moskve. Medzi ďalšie ocenenia patria nominácie na 21. ročníku Medzinárodného festivalu v Barcelone, 12. ročníku Medzinárodného festivalu v škótskom Glasgowe, 20. ročníku Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Aubagne. Ďalšie ocenenia prišli z festivalov v Bukurešti, Istanbule, Mumbai, Lagose či amerického Kentucky. "Záujem medzinárodnej odbornej verejnosti nás príjemne potešil. Na festivaloch zaujala aktuálnosť a kontroverznosť tém, autentickosť a emocionálnosť príbehov," povedal režisér Miro Drobný.

Film bude mať premiéru 22. augusta 2019. Tešiť sa môžete na skvelé obsadenie i spracovanie filmu. Vo filme hrajú Brian Caspe, Angela Nikolau, Alessia Capparelli, Anita Sonnberger, Vitaliy Raskalov, Vadim Makhorov, Richard Rikkon i Stanislav Staško. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@angela_nikolau s víťaznou soškou z Medzinárodného filmového festivalu v #moscow???aký máte piatok vy? Premiéra @ktojedalsi.sk 22.8.2019 s @bontonfilm_slovensko ??? #travel #film #filmmaker #winner #happy #thanks

Príspevok, ktorý zdieľa Kto je ďalší? (@ktojedalsi.sk),

Hudobná stránka filmu 

Medzinárodný rozmer má aj hudobná stránka filmu. Skladba Voicelless pochádza od populárnej autorky Celeste Buckhingham, britský spevák Liam Adams vytvoril pre film skladbu Don´t let me fall, raperka Aless prispela skladbou Tisíc dôvodov a počuť budete aj svetoznámu speváčku a herečku Demi Lovato, ktorá poskytla jeden zo svojich hitov, a to Skyscaper.

Foto: Kto je ďalší

Už ste čítali?