Dobré noviny
Výnosy z dlhopisov Španielska výrazne stúpli
SITA
SITA

Výnosy z dlhopisov Španielska výrazne stúpli

Nemecké štátne cenné papiere po štvrtkovom zasadaní Európskej centrálnej banky oslabili.

LONDÝN 6. júla - Výnosy z desaťročných vládnych dlhopisov Španielska sa v piatok vrátili na úrovne, na ktorých boli pred tým, ako lídri eurozóny minulý týždeň ohlásili sériu opatrení v snahe o zastavenie dlhovej krízy menovej únie.

Výnosy z desaťročných štátnych cenných papierov Madridu v piatok ráno boli 6,9 %, čiže zhruba na úrovni, na ktorej uzatvorili obchodovanie vo štvrtok minulý týždeň.

Stratil sa tak pozitívny vplyv krokov lídrov eurozóny s cieľom stabilizovať dlhopisové trhy, ktoré dočasne pomohli poklesu výnosov z dlhopisov Španielska o zhruba 70 bázických bodov. Výnosy z desaťročných dlhopisov Talianska v piatok tiež stúpli, a to o 4,5 bázického bodu na 6,03 %.

Tlak na dlhopisy Madridu a Ríma sa vystupňoval vo štvrtok tento týždeň, kedy Európska centrálna banka (ECB) síce znížila úrokové sadzby, ale nesignalizovala nijaké budúce opatrenia s cieľom zastaviť tlak na dlhopisy okrajových členov eurozóny.

Výnosy z nemeckých štátnych cenných papierov po štvrtkovom zasadaní ECB klesli. Výnosy z dvojročných vládnych dlhopisov Berlína v piatok spadli na nulu a na chvíľu boli dokonca v negatívnom teritóriu. Voči predošlému dňu si odpísali dva bázické body a klesli až na -0,001 %.

Už ste čítali?