Dobré noviny
Slovensko čaká tropický víkend, teploty neklesnú
SITA
SITA

Slovensko čaká tropický víkend, teploty neklesnú

Najvyššia denná teplota dosiahne 31 až 36 stupňov, na severe sa ortuť teplomeru vyšplhá na 29 stupňov. Meteorológovia vydali výstrahy pred vysokými teplotami.

BRATISLAVA 6. júla - Nad strednou Európou sa udržiava nevýrazné tlakové pole. Zároveň na územie Slovenska naďalej prúdi veľmi teplý vzduch od juhozápadu.

V piatok bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Na niektorých miestach sa vyskytnú prehánky alebo búrky, najmä v popoludňajších hodinách. Hrozia aj krúpy. Naďalej bude mimoriadne teplo.

Meteorológovia vydali výstrahu 1. a 2. stupňa pred vysokými teplotami na takmer celé územie Slovenska.

Najvyššia denná teplota dosiahne 31 až 36 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši sa ortuť teplomeru vyšplhá o niečo nižšie, na 29 stupňov. Schladiť sa bude dať na horách vo výške 1500 m, kde za vzduch zohreje na 21 stupňov.

Bude fúkať slabý premenlivý vietor, v južnej polovici západného Slovenska zaveje vietor juhovýchodných smerov do 5 m/s (20 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

Predpoveď počasia na víkend

Cez víkend sa počasie výraznejšie nezmení. V noci bude jasno až polojasno, ojedinele pri prechodne zväčšenej oblačnosti hrozia prehánky a búrky.

Cez deň bude jasno až polojasno. V horských oblastiach prevažne polooblačno. Na niektorých miestach zaprší alebo zahrmí. Naďalej bude veľmi teplo.

V noci sa vzduch ochladí, nočná teplota dosiahne 21 až 16 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove a v severnej polovici východného Slovenska okolo bude okolo 14 stupňov.

Cez deň sa vzduch zohreje na 30 až 35, na Kysuciach, Orave a v Liptove a na severovýchode bude okolo 28 stupňov. Fúkať nebude, alebo zaveje len slabý premenlivý vietor.

Informoval Slovenský hydrometeorologický ústav.

Už ste čítali?