Dobré noviny
Počas Mariánskej púte budú platiť dopravné obmedzenia
SITA
SITA

Počas Mariánskej púte budú platiť dopravné obmedzenia

Tranzitná nákladná a autobusová doprava sa do Levoče nedostane. Dopravné obmedzenia čakajú aj na účastníkov púte priamo v Levoči.

POPRAD 4. júla – Počas Mariánskej púte 2012, ktorá sa uskutoční nadchádzajúci víkend v Levoči, musia vodiči prechádzajúci mestom počítať s dopravnými obmedzeniami.

Pre tranzitnú nákladnú a autobusovú dopravu bude úplne uzatvorená cesta I/18 v úseku Spišský Štvrtok až Klčov v okrese Levoča.

Uzávierka cesty začne v sobotu 7. júla od 7:00 do nedele 8. júla do 16:00. Obchádzková trasa bude vyznačená prenosným dopravným značením a povedie cez mesto Spišská Nová Ves po cestách II. a III. triedy. Vjazd účastníkov „Mariánskej púte“ do mesta Levoča bude bez obmedzenia, informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Dopravné obmedzenia čakajú motoristov aj v samotnom meste Levoča. V dňoch 7. a 8. júla bude platiť osobitný dopravný režim na Sadovej ulici, Ulici športovcov a v historickom centre mesta. Vjazd a parkovanie osobných motorových vozidiel bude povolené na všetkých miestnych komunikáciách v meste Levoča s výnimkou Námestia Majstra Pavla, Košickej ulice, Sadovej ulice a Ulice športovcov. Vjazd na Mariánsku horu bude povolený len na základe osobitného povolenia, ktoré vydáva Rímskokatolícky farský úrad v Levoči.

Zásobovanie, dovoz a odvoz tovaru pre príležitostný trh, ako aj zásobovanie miestnych prevádzok bude povolené len vozidlám označeným povolením pre služby a zásobovanie, ktoré vydáva Mestský úrad Levoča. Počas platnosti osobitného dopravného režimu 7. a 8. júla bude v Levoči zrušená mestská hromadná doprava. Zrušená bude aj zastávka autobusov pri poliklinike. Autobusy účastníkov púte budú môcť parkovať na Kežmarskej ceste v jednom jazdnom pruhu. Osobné motorové vozidlá môžu parkovať na ostatných mestských komunikáciách, informoval Karol Pisoň z Mestského úradu v Levoči.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…