Počas Mariánskej púte budú platiť dopravné obmedzenia
SITA
SITA

Počas Mariánskej púte budú platiť dopravné obmedzenia

Tranzitná nákladná a autobusová doprava sa do Levoče nedostane. Dopravné obmedzenia čakajú aj na účastníkov púte priamo v Levoči.

POPRAD 4. júla – Počas Mariánskej púte 2012, ktorá sa uskutoční nadchádzajúci víkend v Levoči, musia vodiči prechádzajúci mestom počítať s dopravnými obmedzeniami.

Pre tranzitnú nákladnú a autobusovú dopravu bude úplne uzatvorená cesta I/18 v úseku Spišský Štvrtok až Klčov v okrese Levoča.

Uzávierka cesty začne v sobotu 7. júla od 7:00 do nedele 8. júla do 16:00. Obchádzková trasa bude vyznačená prenosným dopravným značením a povedie cez mesto Spišská Nová Ves po cestách II. a III. triedy. Vjazd účastníkov „Mariánskej púte“ do mesta Levoča bude bez obmedzenia, informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Dopravné obmedzenia čakajú motoristov aj v samotnom meste Levoča. V dňoch 7. a 8. júla bude platiť osobitný dopravný režim na Sadovej ulici, Ulici športovcov a v historickom centre mesta. Vjazd a parkovanie osobných motorových vozidiel bude povolené na všetkých miestnych komunikáciách v meste Levoča s výnimkou Námestia Majstra Pavla, Košickej ulice, Sadovej ulice a Ulice športovcov. Vjazd na Mariánsku horu bude povolený len na základe osobitného povolenia, ktoré vydáva Rímskokatolícky farský úrad v Levoči.

Zásobovanie, dovoz a odvoz tovaru pre príležitostný trh, ako aj zásobovanie miestnych prevádzok bude povolené len vozidlám označeným povolením pre služby a zásobovanie, ktoré vydáva Mestský úrad Levoča. Počas platnosti osobitného dopravného režimu 7. a 8. júla bude v Levoči zrušená mestská hromadná doprava. Zrušená bude aj zastávka autobusov pri poliklinike. Autobusy účastníkov púte budú môcť parkovať na Kežmarskej ceste v jednom jazdnom pruhu. Osobné motorové vozidlá môžu parkovať na ostatných mestských komunikáciách, informoval Karol Pisoň z Mestského úradu v Levoči.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…