Dobré noviny
Lanovka v stredisku Salamandra bude premávať aj v lete
TASR
TASR

Lanovka v stredisku Salamandra bude premávať aj v lete

Štvorsedačková lanovka v lyžiarskom stredisku Salamandra, ktorá sa nachádza v údolí Hornohodrušského jazera, bude prvý raz vo svojej histórií v prevádzke aj v lete.

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Štiavnica 1. júla (TASR) - Štvorsedačková lanovka v lyžiarskom stredisku Salamandra, ktorá sa nachádza v údolí Hornohodrušského jazera, bude prvý raz vo svojej histórií v prevádzke aj v lete. Návštevníci Štiavnických vrchov sa ňou budú môcť vyviezť na Hornú Roveň. Z výstupnej stanice vedie turistický chodník až do Banskej Štiavnice.

„Z výstupnej stanice sa turisti môžu pomerne rýchlo dostať do Banskej Štiavnice. Vďaka lanovke nemusia prekonávať strmý kopec, po vystúpení ich čaká len príjemná prechádzka. Pochvaľujú si to najmä rodiny s deťmi, ktoré vyhľadávajú skôr nenáročnú turistiku“, hovorí marketingová riaditeľka hotela Salamandra Diana Klauzová. Navyše, cyklisti ocenia možnosť pripevniť k sedačke aj bicykel.

Jazda lanovkou ponúka impozantný výhľad na hranicu údolia, v ktorom leží obec Hodruša-Hámre. Najvyšším bodom údolia je vrch Kerling (820 m), kde sa nachádzajú zrúcaniny kaplnky Panny Márie postavenej v roku 1946 v sedle rozľahlej lúky. Z lanovky je aj krásny výhľad na údolie Štiavnických Baní a priľahlých tajchov – Richňavské jazero, Vindšachtské jazero, Evičkino jazero a Bakomy.

Prevádzka lanovky bola spustená uplynulý víkend a  premávať bude každý týždeň od piatka do nedele. Letná prevádzka potrvá do konca augusta.

Štiavnické vrchy patria už niekoľko rokov medzi vyhľadávané turistické miesto. Sú atraktívne nielen pre lyžiarov počas zimnej sezóny, ale aj pre milovníkov turistiky. Územie Štiavnických vrchov bolo vyhlásené za chránenú krajinnú oblasť pred viac ako 30 rokmi a len málokto vie, že ide o najväčšie vulkanické pohorie na Slovensku.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…