Planetárium v Žiari nad Hronom pripravilo špeciálny letný program
TASR
TASR

Planetárium v Žiari nad Hronom pripravilo špeciálny letný program

Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella (KHPMH) v Žiari nad Hronom pripravila počas letných prázdnin špeciálny program pre deti s názvom Prázdniny v planetáriu.

Žiar nad Hronom 29. júna (TASR) - Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella (KHPMH) v Žiari nad Hronom pripravila počas letných prázdnin špeciálny program pre deti s názvom Prázdniny v planetáriu. Tematický program, ktorý sa začne od 17. júla, si deti budú môcť pozrieť vždy v stredu od 16.00 h. Planetárium nezabudlo ani svojich dospelých návštevníkov, pre nich je pripravený hudobno-relaxačný program, ktorý sa uskutoční vždy v posledný štvrtok v mesiaci od 19.00 h.

Ako uviedol vedúci Úseku špecializovaných činností KHPMH v Žiari nad Hronom Tomáš Dobrovodský, tematický program Prázdniny v planetáriu sa začne v polovičke júla z dôvodu technickej odstávky hvezdárne. "Program bude pozostávať z dvoch častí, prvá bude tematická v planetáriu, vždy na inú tému a pre inú vekovú skupinu detí, druhou časťou programu bude v prípade priaznivého počasia pozorovanie slnka," vysvetlil.

Prázdniny v planetáriu sa začnú v stredu 17. júla programom s názvom Na Mesiac a ešte ďalej, v rámci ktorého sa deti zoznámia so slnečnou sústavou či zažijú pristátie na Mesiaci. Program s názvom Dominik v mesačnom cirkuse je určený pre škôlkarov a uskutoční sa 24. júla. Deti počas neho uvidia rozprávku o Dominikovi, ktorý v ďalekohľade odhalil, čomu sa venujú hviezdy na nebi, zúčastnil sa pretekov komét a navštívil predstavenie slávneho Mesačného cirkusu. Prázdniny v planetáriu budú pokračovať 31. júla programom pre mladších školákov s názvom Uffove dobrodružstvá na Marse. Školáci uvidia príbeh o cestovateľovi Uffovi, ktorý stroskotá na Marse a počas čakania na pomoc zo svojej materskej planéty má dostatok času na prehliadku nočnej oblohy a telies našej slnečnej sústavy. Najviac však jeho pozornosť zaujíma Zem a život na nej.

Augustový program Prázdnin v planetáriu sa začne 7. augusta, programom pre predškolákov s názvom Martin a Hviezda, kde si deti vypočujú príbeh o Martinovi a jeho veľkej túžbe dostať sa k tej najkrajšej hviezde na oblohe. V stredu 14. augusta si budú môcť deti opäť pozrieť program Na Mesiac a ešte ďalej, program Dominik v mesačnom cirkuse opätovne zažijú 21. augusta, na 28. augusta je naplánovaná repríza programu Uffove dobrodružstvá na Marse.

Planetárium pre dospelých návštevníkov pripravilo dva hudobno-relaxačné programy. Prvý sa uskutoční 25. júla a ponesie názov Prípad Salvador Dalí, v ktorom sa návštevníci dozvedia množstvo zaujímavých informácií o búrlivom živote maliara a pozrú si virtuálnu galériu jeho diel, a to za hudobného sprievodu pozostávajúceho z jazzových, symfonických a elektronických skladieb. Druhý program sa uskutoční 22. augusta a jeho nosnou témou bude skladateľ Jean Michel Jarre.

Návštevníci počas letných mesiacov budú môcť okrem spomínaných tematických programov pravidelne vidieť od 12. júla aj ten klasický - Večer pod hviezdnou oblohou. Pripravené sú aj tri ďalšie programy, Mars - pátranie v prachu červenej planéty (26. 7.), Hrozba z nebies (16. 8.) a Večer pod južnou oblohou (30. 8.).

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…