Dobré noviny
Po Liptove bude v lete premávať špeciálny cyklobus
TASR
TASR

Po Liptove bude v lete premávať špeciálny cyklobus

Turistickí návštevníci liptovského regiónu budú môcť cez letnú sezónu využiť pri zdolávaní rozsiahlej siete cyklotrás novú službu. Od začiatku júla do polovice septembra budú od piatku do nedele medzi významnými turistickými centrami Liptova premávať pravidelné linky tzv. cyklo & aqua busu.

Ilustračné foto Foto: TASR

Liptovský Mikuláš 26. júna (TASR) – Turistickí návštevníci liptovského regiónu budú môcť cez letnú sezónu využiť pri zdolávaní rozsiahlej siete cyklotrás novú službu. Od začiatku júla do polovice septembra budú od piatku do nedele medzi významnými turistickými centrami Liptova premávať pravidelné linky tzv. cyklo & aqua busu.

„Inšpirovali sme sa úspešným fungovaním niečoho obdobného v Rakúsku či Česku. Samozrejme, vychádzali sme predovšetkým z našich veľmi dobrých skúseností s prevádzkou skibusov. Aj s ich prispením máme za sebou jednu z najlepších zimných sezón,“ uviedla pre TASR riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

Špeciálne upravený autobus, ktorý okrem cestujúcich odvezie naraz až desať bicyklov, absolvuje denne na dvoch na seba nadväzujúcich okruhoch v dolnom a hornom Liptove medzi Pribylinou a Vlkolíncom približne 200 kilometrov. Projekt s celkovými nákladmi na úrovni 32.000 eur je financovaný zo štátnej dotácie od Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Vstupenkou na cestovanie novým liptovským cyklobusom bude osvedčená regionálna karta zliav. „Málokto zvládne naraz veľké cyklistické porcie, ktoré ponúka rozsiahla 700-kilometrová sieť cyklotrás v Liptove. Turisti si budú môcť vďaka cyklobusu naplánovať aj vzdialenejšie cyklotúry či jednoduchší návrat do ubytovacích zariadení,“ dodala Bartková.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…