Podľa sonického skrutkovača z Pána času vyrobia ovládače
SITA
SITA

Podľa sonického skrutkovača z Pána času vyrobia ovládače

Prístroj bude rozoznávať množstvo pohybov, na základe ktorých bude schopný vykonávať až 39 rôznych funkcií.

BRATISLAVA 28. júna - Pán času

Seriál Doctor Who, u nás známy aj ako Pán času, vysielali najprv v rokoch 1963 až 1989, no celosvetový fenomén sa z neho stal až po štarte modernej verzie v roku 2005.

Doktora hral vtedy už deviaty herec Christopher Eccleston. Zmeny hercov tvorcovia vysvetlili tým, že Doktor sa s každým úmrtím regeneruje do nového tela.

Vďaka novému seriálu sa preslávil napríklad scenárista Steven Moffat, ktorý sa postaral aj o scenár animovaného dobrodružného filmu Tintinove dobrodružstvá (2011) v réžii Stevena Spielberga alebo seriál Sherlock (2010) - mimoriadne úspešné nové televízne spracovanie príbehov Sherlocka Holmesa.

Svetoznámym sa tiež stal predstaviteľ Desiateho Doktora z rokov 2005 až 2010 David Tennant. Aktuálnym Jedenástym Doktorom je anglický herec Matt Smith. Podľa vzoru sonického skrutkovača Jedenásteho Doktora zo seriálu Pán času (2005) vyrobia diaľkové ovládače.

Budú fungovať na základe rozoznávania rôznych pohybov ruky a môžu vykonávať až 39 rôznych funkcií. Ovládač, ktorý bude možné použiť na televízie, iPod docky či DVD a Blu-ray prehrávače, vyrobí Wand Company, zatiaľ však nie je známe, kedy bude na trhu. Spoločnosť už predáva ovládač v tvare čarovného prútika Harryho Pottera.

V seriáli Doktor svoj sonický skrutkovač používa na množstvo činností, ako napríklad odomykanie dverí, ovládanie iných prístrojov či hľadanie mimozemského života.

Po prvý raz sa na obrazovke objavil v roku 1968 a Druhý Doktor v podaní Patricka Troughtona ho používal pravidelne, no po nástupe Tretieho Doktora (Jon Pertwee) postupne strácal na dôležitosti, až kým v roku 1982 nezmizol úplne. Vrátil sa v roku 2005, keď sa na obrazovky dostala nová verzia seriálu. V Pánovi času sa objavilo množstvo rôznych sonických skrutkovačov, pretože sa menili spolu so striedajúcimi sa Doktormi. Niekoľkokrát bol v rámci seriálového príbehu zničený, čo viedlo k vytvoreniu novšieho modelu.

Hlavnou postavou seriálu je excentrický humanoidný mimozemšťan z rasy Pánov času, ktorý si hovorí Doktor, a cestuje časom i priestorom v lodi zvanej TARDIS. Tá zvonku vyzerá ako stará policajná búdka, ale vnútri je obrovská. Na jeho cestách sa k nemu často pridávajú rôzni ľudia alebo ďalší mimozemšťania a spoločne zachraňujú Zem i vesmír.

Informácie pochádzajú z webstránky www.licensing.biz a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…