Polikliniku v Stropkove vynovili
TASR
TASR

Polikliniku v Stropkove vynovili

Zrekonštruované a novovybudované priestory polikliniky, oddelenia dlhodobo chorých a Domova sociálnej starostlivosti, uviedla dnes do života v Stropkove Vranovská nemocnica, n. o., ktorá je prevádzkovateľom spomínaných zdravotníckych zariadení na území mesta.

Stropkov 17. júna (TASR) - Zrekonštruované a novovybudované priestory polikliniky, oddelenia dlhodobo chorých a Domova sociálnej starostlivosti, uviedla dnes do života v Stropkove Vranovská nemocnica, n. o., ktorá je prevádzkovateľom spomínaných zdravotníckych zariadení na území mesta.

Zuzana Gajdošiková zo spoločnosti Svet zdravia, pod ktorú spadá Vranovská nemocnica, TASR informovala, že na renovácii a dostavbe nemocničných priestorov v Stropkove sa finančne podieľala okrem súkromných zdrojov aj Európska únia.

"Na rekonštrukciu a dovybavenie poliklinického pavilónu získala Vranovská nemocnica, n. o., pre svoju stropkovskú zložku nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške 1,578 milióna eur," konkretizovala hovorkyňa s tým, že investor získal zároveň na dobudovanie nedokončeného pavilónu polikliniky a na jeho vybavenie NFP v hodnote 2,4 milióna eur. Vranovská nemocnica, n. o. použila časť získanej eurodotácie aj na zakúpenie novej prístrojovej techniky pre stropkovské RTG oddelenie. Išlo konkrétne o skiagraf, mamograf, digitálny skener a denzitometer.

V súvislosti s úspešným zavŕšením projektov začalo stropkovské zdravotnícke zariadenie poskytovať vo svojich priestoroch služby pre ľudí s Alzhaimerovou, Parkinsonovou chorobou a demenciami rôzneho druhu. Pacienti tam môžu byť umiestnení celoročne.

Tento projekt prinesie do regiónu podľa slov hovorkyne nové pracovné miesta. "V prvej etape bude v zariadení umiestnených 27 klientov, o ktorých sa bude starať 15 zamestnancov. V ďalších etapách bude postupne umiestnených 80 klientov, o ktorých sa bude starať až 62 zamestnancov. Vhodných kandidátov budeme vyberať v spolupráci s úradom práce," uzavrela Gajdošiková.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…