Dobré noviny
Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál
SITA
SITA

Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál

Muzikál s piesňami najúspešnejšej dievčenskej skupiny bude mať premiéru v zime.

BRATISLAVA 27. júna - Bývalé členky skupiny Spice Girls sa v utorok stretli v Londýne, aby uviedli muzikál Viva Forever založený na ich slávnych piesňach z 90. rokov minulého storočia.

Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell tak odštartovali propagáciu javiskovej šou, ktorej premiéra sa uskutoční v decembri na West Ende.

"Predstavujeme novú generáciu dievčenskej sily," uviedla 38-ročná Beckham. Podľa autorky muzikálu Jennifer Saunders to bude príbeh o trpkej chuti reality, ktorú prináša sláva. S myšlienkou uskutočniť tento projekt prišla producentka filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) Judy Craymer. Tá Saunders opísala ako skvelú spolupracovníčku.

"Porozumela úzkosti žien, strachu z odsúdenia a nervozity z toho, že jedného dňa, keď prídu do istého veku, budú neviditeľné," uviedla Craymer. "Počúvali sme skladby Spice Girls deväť mesiacov bez prestávky. Jennifer prišla s nápadom na rodinný príbeh, ktorý sa týka dnešných celebrít. Bude to o chaose, ktorý televízne talentové šou prinášajú do životov rodín a do priateľstiev," vysvetlila.

Podujatie, ktoré spojilo päticu žien po niekoľkých rokoch, sa konalo v hoteli St. Pancras Renaissance, kde v roku 1996 Spice Girls nakrútili videoklip k prelomovému hitu ich kariéry Wannabe. "Tieto dievčatá sú úžasné, skvelé a láskavé. Som vďačná, že mám také priateľky," uviedla 39-ročná Halliwell, ktorá skupinu opustila v roku 1998, teda dva roky pred jej úplným rozpadom.

"To hovorí len preto, že odišla," žartovala 38-ročná Chisholm známa ako Mel C. "To, že naše piesne budú znieť noc čo noc v divadle, je pre nás veľká pocta," dodala. "Môj malý syn netuší, čím sme boli, takže sa už neviem dočkať, keď to uvidí," prezradila 36-ročná Bunton.

Skupina Spice Girls bola najúspešnejším dievčenským zoskupením sveta 90. rokov 20. storočia. Vydali tri štúdiové albumy - Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000). Po rozpade skupiny sa každá z nich venovala sólovej kariére v oblasti hudby či módy a svojim rodinám. V roku 2007 vydali kompiláciu Greatest Hits a pre jedno svetové turné sa opäť spojili.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…