Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál
SITA
SITA

Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál

Muzikál s piesňami najúspešnejšej dievčenskej skupiny bude mať premiéru v zime.

BRATISLAVA 27. júna - Bývalé členky skupiny Spice Girls sa v utorok stretli v Londýne, aby uviedli muzikál Viva Forever založený na ich slávnych piesňach z 90. rokov minulého storočia.

Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell tak odštartovali propagáciu javiskovej šou, ktorej premiéra sa uskutoční v decembri na West Ende.

"Predstavujeme novú generáciu dievčenskej sily," uviedla 38-ročná Beckham. Podľa autorky muzikálu Jennifer Saunders to bude príbeh o trpkej chuti reality, ktorú prináša sláva. S myšlienkou uskutočniť tento projekt prišla producentka filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) Judy Craymer. Tá Saunders opísala ako skvelú spolupracovníčku.

"Porozumela úzkosti žien, strachu z odsúdenia a nervozity z toho, že jedného dňa, keď prídu do istého veku, budú neviditeľné," uviedla Craymer. "Počúvali sme skladby Spice Girls deväť mesiacov bez prestávky. Jennifer prišla s nápadom na rodinný príbeh, ktorý sa týka dnešných celebrít. Bude to o chaose, ktorý televízne talentové šou prinášajú do životov rodín a do priateľstiev," vysvetlila.

Podujatie, ktoré spojilo päticu žien po niekoľkých rokoch, sa konalo v hoteli St. Pancras Renaissance, kde v roku 1996 Spice Girls nakrútili videoklip k prelomovému hitu ich kariéry Wannabe. "Tieto dievčatá sú úžasné, skvelé a láskavé. Som vďačná, že mám také priateľky," uviedla 39-ročná Halliwell, ktorá skupinu opustila v roku 1998, teda dva roky pred jej úplným rozpadom.

"To hovorí len preto, že odišla," žartovala 38-ročná Chisholm známa ako Mel C. "To, že naše piesne budú znieť noc čo noc v divadle, je pre nás veľká pocta," dodala. "Môj malý syn netuší, čím sme boli, takže sa už neviem dočkať, keď to uvidí," prezradila 36-ročná Bunton.

Skupina Spice Girls bola najúspešnejším dievčenským zoskupením sveta 90. rokov 20. storočia. Vydali tri štúdiové albumy - Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000). Po rozpade skupiny sa každá z nich venovala sólovej kariére v oblasti hudby či módy a svojim rodinám. V roku 2007 vydali kompiláciu Greatest Hits a pre jedno svetové turné sa opäť spojili.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…