Dobré noviny
Štvrtá Doba ľadová mieri aj do slovenských kín
SITA
SITA

Štvrtá Doba ľadová mieri aj do slovenských kín

Podľa herca Viktora Horjána je tento film radosť dabovať, pretože má skvelé dialógy, ktoré nie sú prvoplánové ale vždy veľmi vtipné.

BRATISLAVA 27. júna - Týždeň po svetovej premiéra prichádza štvrtá Doba ľadová s podtitulom Zem v pohybe aj do slovenských kín. Na slávnostnej premiére v bratislavskom Cinema City sa okrem obľúbeného leňocha Sida zúčastnili aj dabingoví herci animovaného filmu.

„Takýto film je radosť dabovať, pretože je vždy dobre nakreslený, má skvelé dialógy, ktoré sú nielen pre detského diváka, ale aj dospelých, nie je to prvoplánové a vždy veľmi vtipné,“ vysvetlil herec Viktor Horján, prečo sa na ďalšie pokračovanie kreslenej rozprávky v 3D verzii tešil.

V príbehu prepožičal svoj hlas dvom vačiciam. „Na rozdiel od ostatných postáv sú vačice skôr okrajové, nemajú svoje typické hlášky, ale vždy sú veľmi bojovné,“ povedal Viktor Horján a dodal, že deti si niekedy od neho žiadajú hlas vačíc.

Vo štvrtej Dobe ľadovej sa objavia aj nové postavičky, ako mamutia tínedžerka Kivi, tigrica či babička leňocha Sida, ktorú narozprávala herečka Gabriela Dzuríková. „My herci sa vždy smejeme na tom, že by sme radi dabovali zvieratá s takým extra hlasom ako žaby alebo kačky. Aj keď je Sid neprekonateľná postavička, je pre mňa česť, že som tak isto mohla robiť leňocha,“ povedala po premiéra Gabriela Dzuríková. Okrem Viktora Horjána a Gabriely Dzuríkovej vo filme odznejú aj hlasy Jozefa Švoňavského, Richarda Stankeho či Martiny Dolnej.

Dobrodružná rodinná komédia dvojice režisérov Stevea Martinoa, Mikea Thurmeiera chce po troch rokoch nadviazať na úspech predchádzajúcich filmov. Veverička Scrat so svojím žaluďom spôsobí katastrofu, po ktorej sa pradávna Pangea začne lámať na kontinenty.

Mamut Manny, leňoch Sid s babičkou a tiger Diego sa ocitnú na inej kryhe ako ich ostatní kamaráti, preto sa snažia dostať späť na pevninu. Cesta nebude vôbec jednoduchá, keďže ich plavbu na ľadovej kryhe sa bude snažiť prekaziť skupinka pirátov.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…