AS Trenčín povedie tréner Nosický, asistentmi Ševela a Kramlík
TASR
TASR

AS Trenčín povedie tréner Nosický, asistentmi Ševela a Kramlík

Slovenský futbalový klub AS Trenčín povedie v nadchádzajúcom ročníku Corgoň ligy aj Európskej ligy UEFA 2013/2014 trojica Ľuboš Nosický, Martin Ševela a Dušan Kramlík.

Trenčín 4. júna (TASR) - Slovenský futbalový klub AS Trenčín povedie v nadchádzajúcom ročníku Corgoň ligy aj Európskej ligy UEFA 2013/2014 trojica Ľuboš Nosický, Martin Ševela a Dušan Kramlík.

Ľuboš Nosický Foto: TASR

Definitívne rozhodnutie padlo v utorok, informoval klubový web tretieho mužstva tabuľky v minulej sezóne.

Nosický na poste hlavného kouča mení úspešného Adriána Guľu, ktorý odišiel do konkurenčnej Žiliny. "Sme radi, že sa nám podarilo dať dohromady realizačný tím v tomto zložení. Mám z toho skutočne dobrý pocit. Náš klub nikdy nebol postavený na jednom človeku a rovnako tomu bude v budúcnosti. Preto všetci členovia novozloženého realizačného tímu budú poznať svoje kompetencie, úlohy a zodpovednosť," povedal pre astrencin.sk generálny manažér Róbert Rybníček a dodal: "Chceme zachovať kontinuitu a filozofiu tréningového procesu. Preto sme siahli k tejto kombinácii trénerov."

Šéfom realizačného tímu sa stáva Ľuboš Nosický, ktorý sedel v minulosti aj na lavičke MŠK Žilina a Spartaka Trnava. V práve vrcholiacom ročníku vedie trenčiansky starší dorast bojujúci o majstrovský titul. Martin Ševela je niekdajšou oporou AS. Svoj tím priviedol naspäť do najvyššej súťaže s kapitánskou páskou na ruke. V minulom ročníku pôsobil ako asistent v prvom mužstve a rovnako tak aj v "devätnástke". Tretím členom realizačného tímu a novou tvárou v AS Trenčín sa stal Dušan Kramlík pôsobiaci doposiaľ v Dubnici. Naposledy ako asistent v druholigovom tíme MFK. Brankárov bude mať naďalej pod taktovkou Roman Hodál.

Tréner Nosický začal pracovať v prvom tíme AS Trenčín už počas jarnej časti súťaže. "Generálny manažér klubu Róbert Rybníček ma požiadal, aby som sa zapojil do tréningového procesu ako člen realizačného tímu. Dohodli sme sa, že následne v lete sa budeme baviť o mojej presnej pozícii pre ďalšie obdobie," povedal pre klubový web štyridsaťpäťročný kormidelník a pokračoval: "Je dobré, že nevstupujem do celkom nového prostredia. Poznám klub, hráčov v prvom tíme a mladých futbalistov pôsobiacich v dorasteneckých tímoch. Určite mám na čom stavať."

Motiváciou pred nadchádzajúcou sezónou je nielen zopakovanie úspechu z tejto sezóny, ale aj pôsobenie v pohárovej Európe. "Trénovanie v Corgoň lige je pre mňa stále veľkou motiváciou. Ďalšou je účinkovanie v európskom pohári. Veľkou výzvou je aj možnosť posunúť mužstvo opäť o kúsok ďalej," dodal Nosický.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…