Dobré noviny
Tréner Valach je spokojný s prvou poletapou pretekov Okolo Slovenska
TASR
TASR

Tréner Valach je spokojný s prvou poletapou pretekov Okolo Slovenska

Hneď v úvodnej poletape medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska mal dôvod na radosť slovenský tím Dukla Trenčín-Trek.

Košice 4. júna (TASR) - Hneď v úvodnej poletape medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska mal dôvod na radosť slovenský tím Dukla Trenčín-Trek.

Štart druhej poletapy 57. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Košíc do Humenného (162,9 km) v utorok 4. júna 2013. Foto: TASR/František Iván

Spokojnosť s predvedenými výkonmi neskrýval po skončení časovky ani tréner Ján Valach, ktorý pomýšľa aj na zisk pódiového umiestnenia a jedného z dresov.

"Som spokojný, Maroš Kováč tretí a Mišo Kolář má dres pre najlepšieho Slováka, takže prvé ciele máme splnené a poobede uvidíme. Etapa bude náročná a uvidíme čo sa bude diať. Budeme musieť reagovať s ďalšími pretekármi, samozrejme Marošom Kováčom, ktorý potvrdil svoju dobrú formu, na možno útoky druhých tímov," uviedol pre TASR po úvodnej časovke tréner trenčianskej Dukly Valach.

Maroš Kováč si za tretie miesto obliekol biely dres s červenými bodkami a Michael Kolář (11. miesto) dres pre najlepšieho slovenského cyklistu. "Rád by som nejaký dres doviezol až do Bratislavy. Pomýšľame aj na celkové umiestnenie v prvej trojke, takže to sú naše ciele. Plus nejaká etapa," skonštatoval Valach, ktorý by bol rád aj za nejakú horskú prémiu: "Máme tu Mateja Jurča a dobrých vrchárov Romana Broniša, Maroša Kováča, Patrika Tybora. To sú traja vrchári, ktorí sú dobrej výkonnosti v kopcoch."

Počasie v Košiciach nebolo veľmi priaznivé, ako na hojdačke. Celý čas pod mrakom, no neskôr i výdatne spŕchlo a niektorých cyklistov spomalila mokrá trať na otočke. "To je cyklistika, to si nevyberáme, takže či prší-neprší, slnko či nie, pretekať sa musí a všetci máme rovnaké podmienky. Pokiaľ budú cesty zjazdné, tak v pohode pretekáme," zamyslel sa Valach.

Galéria: Preteky Okolo Slovenska

Kováč mal v Košiciach v úvodnej poletape tie najvyššie ambície. "Očakával som nejaký dobrý výsledok a chcel som vyhrať vo svojom rodnom meste. Tieto prológy mi celkom sedia, škoda, že z toho nebolo prvé miesto. Samozrejme som spokojný aj s tretím," povedal Kováč, ktorý podľa vlastných slov išiel na maximum, na pár nádychov, pričom pravdepodobne rozhodla v prospech jeho súperov lepšia príprava pred pretekmi.

Druhá poletapa 1. etapy, ktorá meria 162,9 km, odštartovala na košickej Triede SNP už o 14.25 h. "Sedia mi skôr dlhšie etapy, uvidím ako na tom budem, pretože každý deň je iný. Všetci sme dobre pripravení, pokiaľ vyjde nejaký únik alebo to tempo bude vyhovovať a na záver ušetrím nejaké sily, tak sa budem snažiť o pódiové umiestnenie," zaželal si Kováč, ktorého doplnil tréner Valach: "Rozhodnúť sa môže už dnes v poobedňajšej etape. Môže prísť nejaký únik aj s viacminútovým náskokom aj možno vďaka zlému počasiu. Musíme byť teda v strehu už dnes."

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…