Dobré noviny
Na Hip Hop Kempe vystúpi aj rapper Vec
SITA
SITA

Na Hip Hop Kempe vystúpi aj rapper Vec

Okrem bývalého člena skupiny Trosky sa na podujatí predstavia tiež Tempa T, Lipo, Łona i Webber a Napoli Rap All Stars.

BRATISLAVA 22. júna - Organizátori festivalu Hip Hop Kemp na svojej oficiálnej webstránke oznámili, že na podujatí vystúpia aj slovenský rapper Vec, Tempa T z Anglicka, člen českej skupiny BPM Lipo, poľské duo Łona i Webber a talianska skupina Napoli Rap All Stars.

Jedenásty ročník Hip Hop Kempu sa uskutoční v dňoch 16. až 18. augusta vo Festivalparku v Hradci Králové, vstupenky stoja 1 300 českých korún (v prepočte 50,60 eura), pričom táto cena platí do konca júna.

Rapper, producent a dídžej Vec, vlastným menom Branislav Kováč, pochádza zo Zlatých Moraviec a hudobnú kariéru začal vo formácii Trosky. Tá vydala v roku 1997 eponymnú štúdiovku, ktorá bola však ich jediným spoločným albumom.

Približne od roku 2000 pôsobí Vec ako sólový interpret, pričom zatiaľ má na konte albumy Dobré Ráno (2005) a Funkčný Veterán (2008) a kompiláciu Funkčné Remixy (2009). V súčasnosti pracuje na tretej sólovke, ktorá by sa mala volať Hravý senior. Vec z nej zatiaľ predstavil singel Branči Kováč, ku ktorému natočil aj videoklip.

Na Hip Hop Kempe okrem vyššie spomínaných interpretov vystúpia napríklad aj Mos Def, Madlib, Freddie Gibbs, Dilated Peoples, Elzhi, Diamond D, Jean Grae, Danny Brown, Beat Junkies, Snowgoons, Foreign Beggars, Macklemore, Prago Union, AMO, Moja Reč, Majk Spirit, Oliver Lowe, PSH, Gramo Rokkaz, Ektor alebo Ty Nikdy.

Už ste čítali?