Dobré noviny
Jedným z headlinerov na Uprisingu bude Jamajčan Anthony B
SITA
SITA

Jedným z headlinerov na Uprisingu bude Jamajčan Anthony B

Tvorbu jamajského speváka najviac inšpirovali legendy Peter Tosh a Bob Marley.

BRATISLAVA 21. júna - Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, sa ako jeden z headlinerov predstaví jamajský spevák Anthony B.

Anthony B, vlastným menom Keith Blair, je rodákom z Clark’s Town a hudobnú kariéru začínal ako dídžej v lokálnom soundsystéme Shaggy Hi-Power.

Jeho tvorbu najviac inšpirovali legendy Peter Tosh a Bob Marley. Anthony B debutoval v roku 1996 albumom Predator and Prey a v súčasnosti jeho diskografia obsahuje už 52 nahrávok, z toho 26 sólových štúdioviek.

Tou zatiaľ poslednou je album Freedom Fighter (2012). Medzi jeho najznámejšie skladby patria World A Music, Police, Good Life, Raid The Barn, More Love, Fire Pon Rome, Damage alebo Bad From Long Time.

Na Uprising Reggae festivale sa tento rok okrem toho predstavia napríklad aj jamajská legenda Lee "Scratch" Perry, britské zoskupenie Zion Train, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, Deadly Hunta z Veľkej Británie, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou, škótska formácia Mungo\'s Hifi Soundystem s rapperkou Soom T, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, slovenská ska kapela Polemic, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés, dvojica DJ Vadim a Yarah Bravo a ruský spevák Steppa Style.

Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 27 eur, pričom táto cena platí do 28. júna. Potom stúpne na 30 eur. Agentúru SITA informovala PR manažérka podujatia Silvia Turnerová.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…