Dobré noviny
Smer-SD je pripravený schváliť euroval aj bez opozície
SITA
SITA

Smer-SD je pripravený schváliť euroval aj bez opozície

Predseda parlamentu Pavol Paška chce, aby sa trvalý euroval schválil už vo štvrtok večer.

BRATISLAVA 19. júna - Slovensko by sa už vo štvrtok 21. júna mohlo pripojiť ku krajinám, ktoré ratifikovali Európsky mechanizmus pre stabilitu.

"Niet dôvod váhať a odkladať pre Slovensko tento veľmi dôležitý akt. Osobne dúfam, že vo štvrtok by sme sa mohli pripojiť ku krajinám, ktoré si plnia svoje záväzky,“ povedal v utorok predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) po stretnutí s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom.

Šefčovič takýto plán ocenil a nádeja sa, že ratifikačné úsilie potrebné pre fungovanie eurovalu bude zavŕšené už v tomto mesiaci a EMS začne fungovať od júla.

"Je to veľmi dôležitý signál, ktorý potrebujeme pre stabilizáciu na finančných trhoch, a preto je dobré, že aj Slovenská republika postupuje v súlade s týmto harmonogramom, (...) aby sme mali trvalý euroval k dispozícii už od júla tohto roku,“ vyhlásil.

Eurokomisár dodal, že pre ďalšie rokovania s Gréckom a prípadnú zmenu podmienok bude dôležité vytvorenie novej vlády. "Je potrebné mať partnera na veľmi intenzívnu komunikáciu,“ podotkol s tým, že potom môžu do Grécka vycestovať predstavitelia tzv. trojky, teda Európskej únie, Medzinárodného menového fondu a Európskej centrálnej banky.

V prípade, že opozícia vytvorenie trvalého eurovalu nepodporí, Smer-SD je podľa Pašku pripravený konať aj samostatne. "Sme pripravení niesť zodpovednosť, tak ako ju nesieme od desiateho marca,“ podčiarkol. Tretia schôdza parlamentu sa začne už dnes o 13.00, rokovanie o eurovale sa podľa navrhnutého programu začne vo štvrtok o 9.00.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…