Dobré noviny
Žiaci v Spišskej Novej Vsi vytvorili kuriózny rekord
TASR
TASR

Žiaci v Spišskej Novej Vsi vytvorili kuriózny rekord

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/František Iván

Svetový deň mlieka v školách, pripadajúci na poslednú stredu v septembri, zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo.

Spišská Nová Ves 28. septembra (TASR) - Svetový deň mlieka v školách oslávili žiaci základných a materských škôl v Spišskej Novej Vsi slovenským rekordom. Na 15 materských a ôsmich základných školách vypili celkovo 4967 škatuliek mlieka. Každá z nich mala objem 250 ml a spoločne tak vypili takmer 1242 litrov mlieka, čím vytvorili slovenský rekord.

Sme radi, že sme sa takto pripojili k miliónom európskych detí, ktoré pijú mlieko nielen počas tohto svetového dňa. Naše mesto má viacero celoslovenských rekordov, a tento prispeje najmä k zdravému vývinu malých Spišskonovovešťanov,“ uviedla viceprimátorka mesta Spišská Nová Ves Lea Grečková. Mesto získalo certifikát o ustanovujúcom rekorde v hromadnom pití mlieka v ten istý čas.

Po najvyššej kostolnej veži, najdlhšej obloženej bagete, papierovej reťazi a kresbe na chodníku, najväčšom stretnutí vozidiel jednej značky, mozaiky z cestovín, ale aj po najdlhšej sladkej roláde, či rekorde v behu na vysokých opätkoch je dnešný rekord ďalším v poradí, ktorým sa môže mesto v rámci Slovenska pochváliť.

Termín pokusu nie je náhodný. Svetový deň mlieka v školách, pripadajúci na poslednú stredu v septembri, zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…